Hudecová ako prvá Slovenka do Albánska. "Výzvy mám rada," hovorí smečiarka

11. 07. 2019 - SVF

Romana Hudecová bude v novej sezóne pôsobiť v Albánsku. FOTO: SVF, Radovan Stoklasa

Na mapu pôsobísk našich legionárok pribudne nová krajina. Reprezentačná smečiarka Romana Hudecová si ako prvá slovenská volejbalistka vyskúša angažmán v Albánsku. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Levíc sa dohodla na ročnom kontrakte s obhajcom titulu Partizanom Tirana, s ktorým uzavrela ročný kontrakt a zahrá si aj Ligu majsteriek. Bude to jej prvá zahraničná skúsenosť.

Hudecová v extralige začínala v COP Nitra, potom hrala tri sezóny v Slávii EU Bratislava a posledné tri ročníky strávila v Strabagu VC Bratislava. "Rozhodovanie nebolo vôbec jednoduché. Nemala som žiadnu preferovanú krajinu, do ktorej by som chcela ísť hrať," prezradila 19-násobná slovenská reprezentantka, ktorá sa momentálne pripravuje v Poprade na augustové domáce majstrovstvá Európy. "Keď prišla ponuka z Albánska, tak som sa práve rozhodovala, či prijmem ponuku z Talianska, alebo Francúzska," dodala trojnásobná majsterka Slovenska (2x so Sláviou, raz so Strabagom).


Záujem o jej služby mali dva kluby z talianskej súťaže A2 a jeden z prvej francúzskej ligy. "Chvíľu mi trvalo, kým som nad Albánskom začala uvažovať ako o reálnej možnosti, keďže tam doteraz žiadna Slovenka nehrala a mala som len veľmi kusé informácie. Brala som to ako krok neznáma, čoho som sa obávala. Po čase, keď som už získala viac informácií o krajine a spôsobe fungovania klubu, sa mi myšlienka hrávať v Albánsku zapáčila. Beriem to ako veľkú výzvu, na ktorú sa teším. Klub mi vo veľa veciach vyšiel v ústrety a kontrakt je flexibilný. Veľkým lákadlom je aj možnosť zahrať si Ligu majstrov," pokračovala levická odchovankyňa.

Informácie o klube a krajine získavala cez svojho agenta. "Nedávno som podpísala spoluprácu s agentúrou Caan Athletics, takže ponuky som dostávala cez manažéra. Keďže to bude moja prvá sezóna v zahraničí, je lepšie, keď mám pri sebe niekoho, kto ma bude trochu viesť. Kontaktoval ma však aj priamo prezident klubu, takže som mala informácie o klube z prvej ruky," dodala Hudecová a prezradila. Trénerom tímu bude Turek Nejat Sancak, ktorý je aj novým kormidelníkom ženskej reprezentácie Kazachstanu. Bližšie informácie o zložení tímu Hudecová ešte prezradiť nemohla: "Zatiaľ som prvá oficiálne zverejnená legionárka, takže sa nemôžem sa veľmi vyjadrovať k zloženiu tímu, kým to klub sám nezverejní."

Partizan v 2. predkole Ligy majstrov narazí na bosnianske Brčko a v ďalšom kole, poslednom pred skupinovou fázou, sa môže stretnúť s maďarským Vasasom Budapešť, kde pôsobí Hudecovej reprezentačná spoluhráčka Mária Kostelanská. "Bola by som určite rada, keby sme prvé predkolo úspešne zvládli a prebojovali sa do ďalšieho, ale nikdy nepredbieham udalosti, pretože sa to môže vypomstiť. S Majou sme však pár viet o tom, že sa možno stretneme v kvalifikácii, už prehodili," prezradila 178 cm vysoká hráčka.

V minulej sezóne sa v albánskej lige predstavilo osem tímov, informácie o tom, ako bude vyzerať nový ročník ešte Hudecová nemá. V každom prípade bude mať Partizan najvyššie ambície. "Hlavným cieľom bude určite postup do hlavnej súťaže Ligy majstrov a obhajoba albánskeho titulu a pohára. Bližšie informácie koľko družstiev sa prihlásilo do ligy nemám, ale čoskoro sa to dozviem," uviedla Hudecová a a záver dodala: "Albánsko je pre mňa tak trochu krok do neznáma. Výzvy mám rada a idem sa s ňou pobiť."

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #