Hráčmi mesiaca október Nelson a Bencz

03. 11. 2018 - SVF

Nelson a Bencz v novej sezóne premiérovými laureátmi ankety. FOTO: Peter Noskovič a volejbalnitra.sk

Americká nahrávačka Taylor Nelson (Slávia EU Bratislava) a univerzál Milan Bencz (VKP Bystrina SPU Nitra) získali ocenenie Hráč mesiaca október v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach parfems.sk extralige žien, resp. Edymax extralige mužov 2018/2019. Pre oboch je to premiérový triumf v tejto ankete, keďže v uplynulej sezóne po jej vzniku na slovenských palubovkách neúčinkovali.

O víťazoch rozhoduje špeciálna komisia, ktorá zohľadňuje predovšetkým štatistiky a vplyv hráča na tím a výsledok, pomocnným kritériom sú ocenenia MVP, ktoré sa udeľujú po každom extraligovom stretnutí. V prvom mesiaci tohtosezónnej ankety sa do výsledkov rátali aj zápasy zo záveru septembra.

TAYLOR NELSON (SLÁVIA EU BRATISLAVA)

Rodáčka z kalifornského Granite Bay Nelson prišla do Slávie EU v lete, v tejto sezóne je kapitánkou družstva z haly Mladosť a jednou z dvoch amerických legionárok tohto bratislavského klubu, druhou je blokárka Kelsey O'Neill.

Dvadsaťdvaročná 183 cm vysoká dirigentka hry Nelson sa ihneď po príchode na Slovensko zaradila medzi najvýraznejšie postavy extraligy, v štatistikách nahrávačiek je jasne na čele. Slávia aj jej zásluhou v úvodných piatich kolách nestratila ani bod (15 b., bilancia 5-0, sety 15:1) a je lídrom súťaže. Nelson získala ocenenie MVP v úvodnom kole v domácom súboji proti majstrovskému Strabag VC Bratislava (3:0). V piatich dueloch nazbierala 31 bodov za 17 úspešných útokov, 11 es a 3 bloky. Zažiarila v zápase 2. kola v Trnave (3:1), kde pomohla tímu 11 bodmi a 8 esami.

Nelson najlepšou hráčkou za október. FOTO: SVF

Nelson pred príchodom na Slovensko pôsobila vo vlasti, v rámci Národnej vysokoškolskej športovej asociácie (NCAA) hrávala za Cal Poly, tím Kalifornskej polytechnickej štátnej univerzity zo San Luis Obispo. Počas ostatných rokov si zahrala aj v univerzitnej reprezentácii USA a získala viacero individuálnych ocenení.

Ďalšími finalistkami ankety za október boli Zuzana Šepeľová (Slávia EU Bratislava), Lucia Nikmonová (VTC Pezinok Bilíkova), Simona Jelínková (VTC Pezinok Bilíkova) a Karolína Fričová (Slávia EU Bratislava).

MILAN BENCZ (VKP BYSTRINA SPU NITRA)

Tridsaťjedenročný univerzál s bohatými skúsenosťami z národného tímu (196 štartov) Bencz sa tesne pred začiatkom nového ročníka dohodol na otvorenej zmluve a spolupráci s Nitrou a od začiatku sezóny suverénne kraľuje štatistikám útočníkov. Rodák zo Žirian v úvodných siedmich kolách základnej časti nazbieral 162 bodov, druhý v poradí Martin Sopko st. z Prešova získal 114 bodov. Bencz má na konte 146 úspešných útokov, 5 es a 11 blokov. Dvestošesť cm vysoký bombardér je s priemerom 5,59 bodu na set v extralige najlepší.

Bencz, ktorý si urobil výborné meno v Taliansku či vo Francúzsku, päťkrát získal viac než 20 bodov, v každom stretnutí minimálne 17 bodov, jeho sezónnym maximom zatiaľ je 32 bodov doma proti Košiciam (3:2). O oprávnenosti honoru svedčí tiež skutočnosť, že Bencz v úvodných siedmich kolách päťkrát získal ocenenie MVP pre najužitočnejšieho hráča stretnutia - doma proti Prešovu a Komárnu a aj vo Zvolene, Trenčíne a Svidníku.

Bencz najlepším hráčom za október. FOTO: SVF

Pre Nitru bol trojnásobný účastník ME (2009, 2011, 2013) v úvode sezóny kľúčovou postavou, po prehre 2:3 v Myjave pri vstupe jej pomohol k šnúre šiestich víťazstiev za sebou. Šesť výhier a 17 bodov má na konte aj majstrovská Prievidza, "kohúti" sú pred Bystrinou na čele zásluhou lepšieho pomeru setov.

Ďalšími finalistami ankety za október boli Martin Sopko starší (VK MIRAD PU Prešov), Patrik Lamanec (VK KDS-Šport Košice), Martin Jančura (VK Prievidza) a Peter Mlynarčík (VK Prievidza).

Hráči mesiaca v sezóne 2017/2018:
október: Nataša Ševariková (Srb. / Strabag VC Bratislava) a Anton Menner (Rak. / VKP Bystrina SPU Nitra)
november: Sabrina Müllerová (Rak. / Volley project UKF Nitra) a Marcel Lux (SR / TJ Slávia Svidník)
december: Romana Hudecová (SR / Strabag VC Bratislava) a Šimon Kozák (SR / COP Trenčín)
január: Karin Šunderlíková (SR / Slávia EU Bratislava) a Marcilio José Braga Da Silva (Braz. / VK Prievidza)
február: Erika Salanciová (SR / Strabag VC Bratislava) a Milan Javorčík (SR / VK Prievidza)
marec: Miroslava Reháková (SR / Slávia EU Bratislava) a Martin Sopko st. (SR / VK Mirad PU Prešov)
apríl: Romana Hudecová (SR / Strabag VC Bratislava) a Marcilio José Braga Da Silva (Braz. / VK Prievidza)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #