Hráčmi mesiaca november Vanessa Silva a Michal Petráš

02. 12. 2020 - SVF

Hráči mesiaca november - Vanessa Silva a Michal Petráš. FOTO: kluby

Brazílska blokárka Volley project UKF Nitra Vanessa Silva a smečiar TJ Slávia Svidník Michal Petráš sa stali Hráčmi mesiaca november v najvyšších slovenských volejbalových súťažiach extralige žien a extralige mužov 2020/2021.

Aj v druhom mesiaci sezóny sa z ocenenia tešili blokárka z najväčšej juhoamerickej krajiny a smečiar spod Tatier - za október to boli Raquel Löff zo Slávie EU Bratislava a Martin Sopko starší z VK MIRAD UNIPO Prešov. O ocenených rozhoduje komisia, ktorá zohľadňuje štatistiky aj vplyv hráča na tím a výsledok.

VANESSA SILVA (VOLLEY PROJECT UKF NITRA)

Rodáčka zo Sao Paula, celým menom Vanessa Thais de Oliveira Silva, výraznou mierou pomohla aktuálne druhej Nitre (10-1) k stopercentnej novembrovej bilancii (4-0). Zažiarila hneď v domácom úvodnom vystúpení v mesiaci proti Strabagu Bilíkova Pezinok (3:1), keď si pripísala 25 bodov a málo vídaných 12 blokov.

V Trnave (3:0) odohrala len jeden set, no aj tak získala až 7 bodov, doma proti Novému Mestu nad Váhom bola opäť bodovou líderkou tímu (17 bodov - 7 blokov) a na pôde svojho minulosezónneho zamestnávateľa Brusna pomohla k trojsetovej výhre UKF 11 bodmi.

Vanessa pomáha tímu výbornými výkonmi. FOTO: Juraj Valkovič

Dvadsaťosemročná a 187 cm vysoká blokárka, ktorá si pred vlaňajším príchodom na Slovensko zahrala aj za "Apačov" z Tyler Junior College v americkom Texase, je v popredí aj v extraligových štatistikách. Aktuálne má na konte najvyšší počet blokov (40), je druhá v úspešnosti v útoku (53 percent) a uzatvára Top 5 v počte bodov (138) aj bodov na set (3,83).

Finalistkami ankety za november boli tri smečiarky - Vanessina spoluhráčka z Nitry Erika Bočkay, Zuzana Šepeľová zo Slávie EU Bratislava a Ivana Povrazníková z Hit UCM Trnava.

Grafika: SVF

MICHAL PETRÁŠ (TJ SLÁVIA SVIDNÍK)

Účastník majstrovstiev Európy 2017 v Poľsku, ktorý v sobotu 5. decembra oslávi 24. narodeniny a do extraligy sa vrátil po štyroch sezónach v zahraničí (Aich/Dob, Friedrichshafen, Amriswil), sa so Svidníkom tešil v novembri zo štyroch víťazstiev popri jedinej prehre, vďaka čomu sa Slávia vyšvihla na 3. priečku (bilancia 5-3).

Humenský rodák nastúpil v štyroch z piatich zápasov a v každom získal minimálne 15 bodov, jeho maximom bolo 19 bodov pri prehre 1:3 v Komárne. Pri víťazstvách nad VKP Bratislava (3:1) a v Košiciach (3:0) si pripísal po 18 bodov, v Trenčíne 15 bodov.

Petráš v akcii proti Košiciam - v útoku aj na podaní. FOTO v koláži: Laco Kiovský

Dynamickému smečiarovi s výborným výskokom sa tradične darilo na servise - Košičanom nasúkal 4 esá, Trenčanom ešte o jedno viac a s celkovo 18 esami je na čele extraligovej štatistiky. V počte získaných bodov (125) mu patrí 4. miesto, s priemerom 5,21 bodu na set je 23-násobný reprezentant v súťaži tretí.

Novembrovými finalistami ankety boli univerzáli Peter Mlynarčík (Rieker UJS Komárno) a Matúš Konc (TJ Spartak Myjava) a nahrávač Peter Porubský (VK MIRAD UNIPO Prešov).

Grafika: SVF

Hráči mesiaca v sezóne 2020/2021:
október: Raquel Löff (Braz. / Slávia EU Bratislava) a Martin Sopko st. (SR / VK MIRAD UNIPO Prešov)
november: Vanessa Silva (Braz. / Volley project UKF Nitra) a Michal Petráš (SR / TJ Slávia Svidník)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #