Fenoglio na lavičku talianskej ženskej špičky, upísal sa Bustu

03. 06. 2020 - SVF

Marco Fenoglio novým trénerom Unet e-work Busto Arsizio. FOTO: TASR

Taliansky tréner slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie Marco Fenoglio povedie v novej sezóne na klubovej úrovni hráčky popredného tímu z Apeninského polostrova Unet e-work Busto Arsizio. Jeho nový zamestnávateľ v stredu potvrdil dohodu o spolupráci. Na lavičke nahradí Stefana Lavariniho.

Fenoglio od novembra koučoval v rámci talianskej Serie A1 ženy Bergama, ktoré v predčasne ukončenom ročníku skončili v 14-člennej tabuľke na 8. mieste. Busto, druhé v konečnom poradí (bilancia 16-3), ako jediné dokázalo konkurovať suverénnemu Coneglianu.

"Nechcem preháňať, ale rokovania trvali menej ako dve minúty. Busto je podľa mňa pre trénera výborné miesto. Mal som šťastie pracovať vo výborných kluboch, ale Busto mi medzi zastávkami chýbalo," povedal Fenoglio pre klubový web a vzápätí naznačil svoje plány: "Chcel by som do klubu priniesť svoje myšlienky. Mojou predstavou je, aby družstvo hralo fyzický, rýchly volejbal vždy so štyrmi alternatívami útoku, ako je to obvyklé u mužov. Je to pre mňa veľká výzva, priniesť niečo nové do ženského volejbalu. K tomu potrebujeme vhodné typy hráčok, no myslím si, že klub v tomto smere postupuje veľmi dobre."

Rodák z Cunea, ktorý v marci oslávil päťdesiatku, patrí v Taliansku k trénerom s najvyšším kreditom. Má bohaté skúsenosti so ženským aj mužským volejbalom na klubovej aj reprezentačnej úrovni. K talianskemu titulu priviedol ženy Novary (2017) aj Bergama (2006), s družstvom Bergama triumfoval aj v Lige majstrov (2007) a Talianskom pohári (2006). Ako asistent získal titul aj pohár v nemeckom Friedrichshafene a podieľal sa na triumfe Slovákov v Európskej lige 2011. Vlani na domácom šampionáte EuroVolley v Bratislave postúpil so Slovenkami do historického osemfinále. V Taliansku sa stal trénerom roka zatiaľ dvakrát (2006, 2017), na Slovensku raz (2019).

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČ MIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORKERKOSAND
  • reklamní partneriSTRBSKE PRESSO HUDOSKV REZAC
  • reklamní partneri RonaATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #