Fantastická Myjava, v prvom osemfinále Challenge Cupu zdolala Teruel

12. 01. 2022 - SVF

Myjavčania mali veľkú dôvod na radosť! Zdolali Teruel. FOTO MARTINA SUVÁKOVÁ

Neudržateľný Matúš Konc a fantastický tímový výkon Myjavy v prvom zápase osemfinále Challenge Cupu. To mohlo vidieť 218 divákov v myjavskej športovej hale. Španielsky favorit nestačil na slovenský tím a prehral v štyroch setoch, keď po prvom prehratom sete Myjava otočila priebeh zápasu a vo zvyšných troch setoch nedovolila svojmu súperovi vážnejšie zdramatizovanie duelu. V myjavskom drese sa najviac darilo univerzálovi Matúšovi Koncovi, ktorý zaznamenal 27 bodov pri 60-percentnej úspešnosti útoku!

Odveta je na programe v stredu 19. januára o 20.00 hod. v Španielsku.

Challenge Cup – muži – osemfinále – prvý zápas – streda:

TJ Spartak Myjava – CAI Teruel (Špa.)  3:1 (-20, 20, 19, 18)
Rozhodovali: Angelidis (Gréc.) a Enkerli (Švaj.), 218 divákov

TJ Spartak: Pokopec 10, Mačuha 8, Konc 27, Watzka 15, M. Zeman 8, Barták 2, liberovia S. Paňko a Ochodnický (Pollák 0, Šíma 0, Š. Rzyman 0, O. Zeman 0). Tréner: M. Pipa.
CAI: Jovanović 8, Vildosola 8, Bugallo 7, Zanchetta Jukoski Da Silva 4, Petty 20, Monteagudo 8, libero Gamiz (Kobzev 1, Igual Rabanette 1). Tréner: M. Rivera.

Martin Pipa, tréner TJ Spartak: Zápas nám ukázal, že sa máme čo učiť po psychickej stránke. Prvý set sme hrali s veľmi veľkým rešpektom a prílišné chcenie nám zväzovalo ruky aj nohy. Na tejto našej stránke budeme pracovať s vojenským psychológom a teším sa, že bude zmena už iba k lepšiemu. Od druhého setu chalani zlepšili príjem, čo nás postavilo na nohy a začali sme si viac veriť aj na útoku a na bloku. Blahoželám chlapcom k víťazstvu a ideme do Španielska zabojovať o postup a zviditeľnenie Myjavy a aj slovenského volejbalu. Poďakovanie za cenné rady patrí aj Filipovi Gavendovi.“

Matúš Konc, hráč TJ Spartak: „Zápas sa mi hodnotí výborne, aj keď súper prišiel v oklieštenej zostave. Hecovali sme sa, každý z nás si zahral svoje. Výborne sme prihrávali. Aj napriek tomu, že sme sa v prvom sete hľadali, v ďalších troch nám všetko vychádzalo tak, ako sme chceli. Výborne sme bránili na sieti a aj útočili. Toto víťazstvo ma teší obzvlášť preto, lebo som v deň zápasu oslávil 26. narodeniny.“

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • Niké je tipovanie

partneri

  • hlavní partneri Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR   Auto Lamač    respect
  • reklamní partneri       NFA Group
  • reklamní partneri Kv.Řezáč Hudos  Rona   millennium
  • exkluzívni dodávatelia športového materilálu Errea       Fourteen         Mizuno
  • exkluzívni dodávatelia tovaru Vöslauer3XP - iontový nápojKávoholikdm drogerie markt 
  • mediálni partneri JOJ Šport   Denník Šport    SVF TV  
  • mediálni partneriTASR