Európsky volejbal v Humennom! V derby s Češkami o dôležité body, proti Lotyšom opäť so Zaťkom

11. 06. 2019 - SVF

Naše reprezentácie čakajú v Humennom dôležité súboje Zlatej EL. Koláž: CEV

Skupinová fáza volejbalovej Zlatej európskej ligy tento týždeň vyvrcholí zápasmi záverečných dvoch kôl. Naše reprezentácie sa predstavia už len v domácom prostredí, najskôr v stredu 12. júna v dvojzápase v Humennom, kde budú ich súpermi Lotyši (16.00) a Češky (20.00).

Slováci sa proti súperovi z Pobaltia pokúsia nadviazať na svoju dosiaľ jedinú výhru v súťaži, pred dvoma týždňami v Rige zvíťazili 3:2. Lotyšom po dvoch triumfoch nad Belgičanmi patrí v A-skupine 2. miesto, Slováci sú na 3. pozícii. Tréner Andrej Kravárik opäť bude mať k dispozícii Juraja Zaťka, ktorý s tímom necestoval na predchádzajúci súboj do Turecka. Slováci majú vo vzájomnej bilancii s Lotyšmi výrazne navrch (12-2), od roku 2008 sa však tieto tímy stretnú len po štvrtý raz.

"Je to pre nás asi najdôležitejší zápas v skupine. Myslím si, že nemáme horšie družstvo ako Lotyšsko, v domácom prostredí rozhodne chceme potvrdiť výhru z Rigy. O súperovi vieme viac než dosť; dôležité bude, ako Lotyši zareagujú na našu hru," povedal kouč Kravárik a doplnil: "Prehry s Tureckom boli ťažké, Lotyši, naopak, idú do tohto zápasu povzbudení dvoma výhrami nad Belgičanmi. Treba však potvrdiť domáce prostredie, ísť naplno a vyvarovať sa zbytočných chýb, najmä na podaní a v poli. Dôležité bude, aby sme sa s Lotyšmi neťahali v koncovkách, čo je zradné. Určite máme na to, aby sme ich zdolali a aby sme do posledného zápasu proti Belgičanom mohli ísť v lepšom rozpoložení."

Slovenky sa na domácej pôde pokúsia o ďalšie víťazstvo nad českým tímom. FOTO: CEV

Slovenky, ktoré v A-skupine aktuálne ťahajú šnúru troch víťazstiev, nastúpia vo večernom dueli proti Češkám, ktoré pred dvoma týždňami v Brne zdolali 3:2. Do kádra SR sa pred týmto stretnutím vracia dlhoročná kapitánka Jaroslava Pencová, voľno dostala talentovaná smečiarka Karolína Fričová. Oba tímy sú reálne v hre o postup do Final Four, humenský súboj aj preto bude mať veľký náboj. Ukrajinky a Slovenky majú po tri výhry, Češky dosiaľ vybojovali dve.

"Určite musíme opäť podať veľmi dobrý kolektívny výkon, Češky sú silné súperky. Na Ukrajine cez víkend prehrali 0:3, ale chýbala im nahrávačka, ktorú už opäť majú k dispozícii a budú v plnej sile. Musíme hrať odvážne, bez chýb a kolektívne," povedala pred stretnutím smečiarka Karin Palgutová, ktorá v Zlatej EL vypomáha na poste univerzálky. Ak zverenky Marca Fenoglia nadviažu na triumf z Brna, vybojujú pre Slovensko jubilejnú desiatu výhru nad Češkami.

Stredajšie zápasy z Humenného prinesie RTVS v priamych prenosoch na Dvojke rovnako ako záverečné sobotňajšie (15. 6.) z Popradu, kde si Slovenky zmerajú sily s Ukrajinkami (15.30) a Slováci s Belgičanmi (18.00). Vstupenky na stretnutia v Humennom si môžete v deň zápasu zakúpiť v hale, lístky do Popradu ešte sú k dispozícii aj online v sieti Ticketportal.

Tabuľka A-skupiny mužov:
1. Turecko 4 4 0 12:1 12
2. Lotyšsko 4 2 2 8:8 7
3. Slovensko 4 1 3 5:11 3
4. Belgicko 4 1 3 6:11 2

Tabuľka A-skupiny žien:
1. Ukrajina 4 3 1 10:3 9
2. Slovensko 4 3 1 9:6 8
3. Česko 4 2 2 8:7 7
4. Švédsko 4 0 4 1:12 0

Nominácia Slovákov na stredajší zápas proti Lotyšom (Humenné, 16.00)

Nahrávači: Juraj Zaťko (Nitra), Filip Palgut (Giesen/GER)

Smečiari: Tomáš Kriško (UNTreF Buenos Aires/ARG), Marcel Lux (Olsztyn/POL), Július Firkaľ (Tokat/TUR), Martin Pavelka (Leuven/BEL)

Blokári: Peter Ondrovič (České Budějovice/CZE), Lukáš Kyjanica (COP Trenčín), Ján Jendrejčák (COP Trenčín), Jakub Kováč (Gent/BEL)

Univerzáli: Filip Gavenda (Latina/ITA), Patrik Lamanec (Košice)

Liberá: Marián Vitko (Kazincbarcika/HUN), Pavol Kurej (COP Trenčín)

Tréner: Andrej Kravárik

Tím SR. FOTO: SVF/Lukáš Jaseňák

Nominácia Lotyšov:

Nahrávači: Janis Jansons (Limbaži), Deniss Petrovs (Leningrad/RUS)

Smečiari: Toms Vanags (Odolena Voda/CZE), Armands Abolins (RTU Robežsardze), Atvars Ozoliňš (Pärnu/EST), Renars-Pauls Jansons (RTU Robežsardze)

Blokári: Toms Švans (Pärnu/EST), Edgars Šimanskis (Limbaži), Vladislavs Blumbergs (Jekabpils), Zigurds Adamovičs (Jekabpils)

Univerzál: Kristaps Platačs (Limbaži)

Libero: Ingars Ivanovs (Limbaži)

Tréner: Avo Keel

Tím Lotyšska. FOTO: CEV

Nominácia Sloveniek na stredajší zápas proti Češkám (Humenné, 20.00):

Nahrávačky: Barbora Koseková (Pezinok), Lenka Ovečková (Strabag Bratislava)

Smečiarky: Nikola Radosová (Drážďany/GER), Romana Hudecová (Strabag Bratislava), Miroslava Kijaková (Anorthosis Famagusta/CYP), Mária Kostelanská (Vasas Budapešť/HUN)

Blokárky: Jaroslava Pencová (Budowlani Lodž/POL), Nina Herelová (Bielsko-Biala/POL), Veronika Hrončeková (Strabag Bratislava), Sandra Szabóová (Postupim/GER)

Univerzálky: Karin Šunderlíková (Martignacco/ITA), Karin Palgutová (Quimper/FRA)

Liberá: Michaela Španková (Strabag Bratislava), Skarleta Jančová (Strabag Bratislava)

Tréner: Marco Fenoglio

Tím SR. FOTO: CEV

Nominácia Češiek:

Nahrávačky: Pavla Šmídová (Olymp Praha), Simona Kopecká (Liberec)

Smečiarky: Andrea Kossányiová (Olomouc), Eva Hodanová (Postupim/GER), Michaela Mlejnková (Rzeszów/POL)

Blokárky: Veronika Trnková (Olomouc), Barbora Purchartová (Olymp Praha), Kateřina Holásková (Schaffhausen/SUI), Eva Rutarová (Prostějov)

Univerzálky: Gabriela Orvošová (Olomouc), Tereza Patočková (Suhl/GER), Eva Svobodová (Přerov)

Liberá: Veronika Dostálová (Liberec), Nikola Vaňková (Přerov)

Tréner: Ioannis Athanasopoulos

Tím Česka. FOTO: CEV

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • generálny reklamný partner ME žien na SlovenskuSTRABAG
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAG
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

 • #