Druhé víťazstvo Prešova v sezóne, doma zdolal juniorov U20

17. 10. 2019 - SVF + Jana Palenčarová, VK MIRAD PU Prešov

V útoku smečiar tímu U20 Michal Trubač. FOTO: TASR/Milan Kapusta

Volejbalisti domáceho VK MIRAD PU Prešov potvrdili rolu favoritov a zvíťazili 3:0 (21, 16, 19) nad tímom juniorov RD SVK 2001 (U20) vo štvrtkovom vloženom zápase 5. kola základnej časti mužskej Edymax extraligy. Prešovčania sa druhým triumfom v sezóne (bilancia 2-3) posunuli na 6. miesto pred Nitru. Mladíci po tohtotýždňových prehrách vo Svidníku (1:3), Košiciach (0:3) i Prešove stále čakajú na prvé body; majú za sebou päť súbojov a proti extraligistom ešte absolvujú v rámci oficiálnych zrazov štyri konfrontácie.

Juniori v prvom sete boli na dostrel do stavu 17:19, koncovka patrila domácim, rovnako ako druhé dejstvo. V treťom sete Prešovčania viedli už 21:8, ale v závere poľavili a mladíci skresali konečné manko na šesť bodov (25:19). Najviac bodov - zhodne po jedenásť - si pripísali na konto poľský univerzál Mateusz Šniežek a dvojica z tímu U20 Michal Trubač, Adrián Vančo. K dispozícii trénerovi Petrovi Kalnému bol v tomto stretnutí aj mladý prešovský nahrávač Boris Velička.

Poľský univerzál Prešova Mateusz Šniežek patril k najproduktívnejším hráčom. FOTO: TASR/Milan Kapusta

V piatok pokračuje 5. kolo extraligy reprízou minulosezónneho finále, VK OSMOS Prievidza doma privíta VK KDS-Šport Košice (18.00 h).

Edymax extraliga mužov - základná časť - 5. kolo (vložený zápas) - štvrtok:

VK MIRAD PU PREŠOV - RD SVK 2001 3:0 (21, 16, 19)
Rozhodovali: Miloslav Smolko a Porvazník, 142 divákov

Prešov: Faron 2, Šniežek 11, Hudák 4, Mikovčík 4, Jurko 2, M. Sopko st. 6, liberá T. Lampart a Brilla (Ščerba 8, Cigán 0, Šiket 3, Oleárnik 0, Margicin 3). Tréner: E. Digaňa.
RD SVK 2001: R. Vitko 0, Trubač 11, Billich 1, V. Rzyman 1, Sánta 2, Marjov 4, liberá Pati-Nagy a Ružbaský (Vančo 11, Velička 0, Kilian 4, Šellong 4, Štepánek 0). Tréner: P. Kalný.

MVP: Michal Ščerba (Prešov)

Mladíci v závere zabojovali a skresali hrozivé manko. FOTO: TASR/Milan Kapusta

V rámci 5. kola Edymax extraligy mužov preverilo prešovských volejbalistov reprezentačné družstvo Slovenska v kategórii do 20 rokov. Hráči VK MIRAD PU Prešov si na domácej palubovke poradili s mladíkmi hladko 3:0 (21, 16, 19). Prešovský nahrávač Boris Velička ako reprezentant nastúpil proti svojím klubovým spoluhráčom. Premiéru v najvyššej súťaži si odkrútil 20-ročný smečiar domácich Kristián Cigán. Hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Ščerba. Tréner Erik Digaňa dal šancu mladým hráčom z lavičky.

Erik Digaňa, tréner Prešova: "V prvom rade som rád, že takýto projekt reprezentantov funguje. Pre nich je to obrovská príležitosť zbierať skúsenosti, keď môžu nastúpiť proti svojím extraligovým vzorom. Potrebujú sa pripraviť a čaká ich ešte tvrdá robota v kvalifikácii, kde sa budú stretávať s podobnými hráčmi. Musia sa naučiť ísť do hry bez rešpektu. Je super, že sme takýto zápas mohli absolvovať. K našej dnešnej hre - máme stále na čom pracovať. Máme dobré pasáže a potom prídu zlé a tie zlé trvajú príliš dlho. Toto musíme odstrániť, ak chceme byť úspešní."

Michal Ščerba, smečiar Prešova (MVP): "V každom prípade, povinné tri body sú doma. Zápas nám ukázal, na čom musíme pracovať. Myslím si, že sme boli lepším družstvom na servise aj na prihrávke, a to rozhodlo."

Peter Kalný, tréner RD SVK 2001: "Hrali sme dobre. V prvom sete to bolo tak na hranici našich možností. Samozrejme, potom sa najmä servisom vytvoril ten bodový rozdiel v družstvách. Paradoxne sme najhoršie prihrávali plachtiace podanie. Sopko nám dal zopár es, to sme ešte ako-tak ustáli, ale potom sme krvácali na plachte po lajne. Som rád, že keď to bolo naozaj zlé, tak sme zdvihli hlavu a ten stav jemne skorigovali. V takomto stave dnes to družstvo momentálne je. Máme to ťažké, lebo majú rešpekt zo servisu, majú rešpekt z toho, aby sme to zvládli, aby sme sa vyhrali."

(text a hlasy: Jana Palenčarová)

Štatistiky, rozpis zápasov a tabuľku nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SRAUTO LAMAČMIKASA Contact - Fourteen
  • reklamní partneriERREAGERFLORHUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz MILLENNIUM
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  KAVOHOLIK
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #