Dnes súperky, onedlho spoluhráčky. Jančová a Magdinová burcujú pred druhým finále

06. 04. 2021 - Juraj Karpiel, SVF

Kto sa bude tešiť v stredu - Skarleta Jančová alebo Ema Magdinová? FOTO: Igor Urban + RED line Photo

Finálová séria play-off ženskej extraligy pokračuje už v stredu druhým súbojom na palubovke Strabagu VC Bilíkova Pezinok (17.00 h). Domáce hráčky budú bojovať o vyrovnanie série, Slávia EU Bratislava si po sobotňajšej domácej výhre (3:0) môže v Pezinku zabezpečiť dva finálové mečbaly.

Liberá oboch finalistov Skarleta Jančová (Strabag) a Ema Magdinová (Slávia) pri neúčasti Michaely Špankovej z UKF Nitra už čoskoro utvoria v reprezentácii "dvojičku" na tomto poste, pred povinnosťami v národnom tíme sa však ešte plne koncentrujú na boj o majstrovský titul.

JANČOVÁ: DOMA MUSÍME PRITLAČIŤ A ZAHODIŤ REŠPEKT

Libero Strabagu má z ostatných rokov bohaté finálové skúsenosti, o zlato hrá štvrtýkrát po sebe - so Strabagom Bratislava sa v roku 2018 tešila z titulu a double, v rokoch 2017 (ešte ako 1. BVK) a 2019 jej tím vo finále na Sláviu nestačil a vlani rozbehnuté Pezinčanky po zisku pohára zastavila korona. "V porovnaní s mladšími spoluhráčkami mám výhodu, že som atmosféru finálových súbojov už zažila, beriem to asi s trochu väčším nadhľadom. Na druhej strane, stále je to finále a sú to najdôležitejšie zápasy sezóny. V rámci možností sa dievčatá snažím na ihrisku podržať a byť pre ne oporou," hovorí rodáčka z Levíc.

Príležitosť zahrať si o titul si dal pezinský tím nečakane hladkým triumfom 3:0 na zápasy v semifinále nad UKF Nitra. "Myslím si, že to bolo výsledkovo trochu prekvapenie, vzhľadom na to, že prvá časť sezóny pre nás nebola ideálna a boli tam výkyvy. Konečne sme však zahrali to, čo sme si povedali, zomkli sme sa a vyšlo to," pripomína Jančová.

FOTO: Igor Urban

Prvé finále na palubovke Slávie však Strabagu podľa predstáv nevyšlo - hostky sa dostali do koncovky len v druhom sete, ale ani v nej napokon domácim príliš nepodkúrili. "Na našej strane tam bol dosť veľký rešpekt. Chýbalo nám uvoľniť sa a užívať si to, že hráme finále; akoby nám to zväzovalo ruky. Spravili sme veľa chýb, boli sme netrpezliví a nepomohli sme si ani podaním. Doma ich musíme oveľa viac zatlačiť servisom, proti Slávii sa inak ani nedá hrať. Musíme tiež hrať trpezlivejšie a ako tím," burcuje 24-ročná volejbalistka.

Účastníčka domáceho šampionátu EuroVolley 2019 v Bratislave ani v tejto sezóne nechýba v nominácii trénera národného tímu Marca Fenoglia. "Na reprezentáciu aj trénerov sa po tejto ročnej pauze už veľmi tešíme. Bude to opäť iný level, čakajú nás zápasy o postup na majstrovstvá Európy, opäť budeme mať vysoké ciele," hovorí Jančová a na margo novej "parťáčky" na pozícii libera dodáva: "S Emou sa, samozrejme, z volejbalu poznáme. Toto sme však zatiaľ nepreberali, určite na to ešte bude čas."

MAGDINOVÁ: VERÍM, ŽE TO USTOJÍME AJ V PEZINKU

Pre Sláviu sa finálová séria začala výsledkovo ideálne - domácou výhrou v troch setoch. "Som rada, že sme prvý zápas zvládli. Prakticky počas celého priebehu sme viedli, čo nám tiež pomohlo. Odvážne sme podávali, vďaka čomu sa nám ľahšie bránilo. Pezinčanky majú pár hráčok s výborným servisom, ale boli sme na ne dobre pripravené, rýchlo sme skladali a 'otáčali', pomohli sme si navzájom. Ako libero som sa tiež snažila zobrať niečo navyše, aby sa dievčatá mohli sústrediť viac na útok," zhodnotila Magdinová prvú finálovú bitku.

Magdinová, ktorá už zažila so Sláviou majstrovské oslavy predvlani, očakáva v Pezinku ťažší zápas. "Strabag bude chcieť doma určite vyhrať a viac nám to sťažiť, no verím, že to ustojíme. Myslím si, že to do veľkej miery bude opäť o nás - ak zahráme, čo vieme, čo máme natrénované a čo ukazujeme celú sezónu, mali by sme to zvládnuť. Máme šikovné dievčatá, aj baby z lavičky vždy dokážu pomôcť. Dôležité bude správne nastavenie, ísť krok za krokom a ustáť tlak, že nás pasujú za favorita," prízvukuje.

FOTO: RED line Photo

Ešte pred tromi rokmi hrávala Magdinová na poste smečiarky, po príchode z COP Nitra do Slávie však prešla na pozíciu libera. "Najskôr mi to bolo aj trochu ľúto. Zmena postu bola po psychickej stránke celkom náročná, musela som sa na to správne nastaviť a zvyknúť si na inú tímovú rolu. Som však veľmi vďačná trénerovi Matušovovi, že mi dal túto príležitosť, že vo mňa veril a pomohol mi. S odstupom času to hodnotím už len úplne pozitívne," hovorí 22-ročná volejbalistka.

Správnosť tohto kroku jej potvrdzuje aj premiérová nominácia do národného tímu. "Som naozaj veľmi šťastná, že som sa dostala do reprezentácie, ani som neverila, že by som jedného dňa mohla. Bude to niečo celkom iné, nové," uvedomuje si Magdinová. S Jančovou sa ich cesty krátko pretli v COP ešte počas sezóny 2014/2015. "S Kajou sa poznáme práve z pôsobenia v Nitre. Som rada, že budem mať pri sebe vo dvojičke o niečo skúsenejšiu hráčku, môžem sa veľa naučiť," uzatvára Magdinová.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #