Dievčatá z nového RD U16 zo Stredu a Východu mali sústredenie na Liptove

13. 11. 2019 - SVF, Michal Matušov

Mladé Slovenky absolvovali zraz v Liptovskom Hrádku. FOTO: SVF

V dňoch 10. - 12. novembra 2019 sa v Liptovskom Hrádku konalo reprezentačné sustredenie dievčat RD 2006  pre región Stred a Východ. Na zraze sa zúčastnilo 16 hráčok z desiatich klubov - TU Košice, ŠK ELBA Prešov, MVK Stropkov, VK Prešov, MŠK Žiar nad Hronom, MŠK Liptovský Hrádok, VK Iskra Hnúšťa, VK Brusno, MVK Poltár, VA Žilina. Tamaru Zichovú zo Žiliny (výron) nahradila Liliana Kubová z Liptovského Hrádku.

Sústredenie zhodnotil hlavný tréner Michal Matušov: "V nedeľu v úvodný deň zrazu bolo naplánované stretnutie s trénermi z oblasti, najmä s tými, ktorí dievčatá zúčastnené na reprezentačnom zraze priamo trénuju. Žiaľ, na stretnutí sa zúčastnili len dve trénerky, a to Alena Bieliková (Žiar nad Hronom) a Alexandra Šišiaková (ŠK CVČ Brusno), ktorým týmto ďakujem a teším sa na dalšiu spoluprácu. Očakával som aktívnejšiu účasť, živú diskusiu na tému práce v RD a na klubovej úrovni, najmä pokiaľ ide o súčinnosť, zjednotenie sa a spoločné smerovanie, a to z klubov TU Košice, ŠK ELBA Prešov, MVK Stropkov, VK Prešov, VK ISKRA Hnúšta a čiastočne aj z domáceho Liptovského Hrádku."

"Ostatné kluby mali zastúpenie aspoň v podobe asistentov trénera, ktorí sa spoločne so mnou pustili do práce v RD 2006, konkrétne Monika Smák (VA Žilina - oblasť Stred), Boris Dresig (MVK Poltár - oblasť Stred), resp. Maroš Šturák (oblasť Východ). Nosnou témou zrazu boli herné činnosti jednotlivca - podanie a príjem podania. Okrem toho sme sa venovali technike smečiarskej paže a posledný deň sme si dievčatá pozreli v samotnej hre. Vďaka patrí aj domácemu klubu, ktorý nám na tréning poskytol novozrekonštruovanú volejbalovú športovú halu."

Nominácia reprezentácie SR dievčat do 16 rokov (roč. nar. 2006 a mladšie) na tréningový kemp pre oblasti Stred a Východ v Liptovskom Hrádku (10. - 12. 11. 2019):
Tereza Tomanová, Mária Lipanová (obe TU Košice), Tamara Chovancová, Adela Gumanová (obe ŠK ELBA Prešov), Petra Štefaníková (MVK Stropkov), Lenka Grocká, Sofia Bombárová (obe VK Prešov), Ivana Fričová (MŠK Žiar nad Hronom), Barbora Moníková, Simona Šafaříková, Liliana Kubová (všetky MŠK Liptovský Hrádok), Ema Boľfová (VK Iskra Hnúšťa), Michaela Kánová (VK Brusno), Nina Dreisigová (MVK Poltár), Nikola Kandaliková, Ivona Prekopová (všetky VA Žilina)

Tréner: Michal Matušov
Asistent trénera a tím manažér: Boris Dreisig
Asistenti trénera: Maroš Šturák, Monika Smák

Dievčatá v tréningovom procese. FOTO: SVF

Dievčatá v tréningovom procese. FOTO: SVF

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #