Devätnástka sa na domáce ME naladila víťazne. Kalného tím zdolal Zvolen aj VKP

14. 04. 2017 - SVF

Slovenská volejbalová reprezentácia do 19 rokov absolvovala vo štvrtok a v piatok posledné zápasy pred začiatkom majstrovstiev Európy v Púchove. Zverenci Petra Kalného zdolali Zvolen a potom aj VKP Bratislava. Šampionát sa v Púchove začína v sobotu 22. apríla.

Zo širšej nominácie zatiaľ vypadli Martin Kudra (VK Prievidza) a Sebastián Markovič (TJ Slávia Svidník). Po krátkom voľne sa tím stretne v Púchove v pondelok a bude pokračovať v záverečnej príprave na vrcholný turnaj.



štvrtok:

Slovensko U19 - MVK Lokomotíva Zvolen 3:0 (17, 20, 23) - dodatkové sety 25:15, 12:15
Zápas trval: 113 minút, rozhodoval: Moravčík.
SR: Čizmazia 3, Watzka 15, Zeman 9, Jurík 11, Ondruš 11, Mačuha 6, libero Kurej (Goč 3, Pollák 3, Jendrejčák 3, Marinič 7, Bjelko 8, Šíma 4). Tréner: P. Kalný.
Zvolen: Vrtielka 13, Orolín 4, Vaško 5, Kučera 15, Dvořák 6, Kamenský 12, libero Ľ. Nemec (Michalec 4). Tréner: M. Vaško.

piatok:

Slovensko U19 - VKP Bratislava 3:0 (15, 23, 13) - dodatkový set 25:17
Zápas trval: 87 minút
SR: Mačuha 1, Goč 4, Ondruš 10, Pollák 9, Jurík 18, Šíma 9, liberá Paňko a Kurej (Marinič 8, Jendrejčák 4, Bjelko 2, Watzka 2). Tréner: P. Kalný.
VKP: Kosek 11, Jalovecký 3, Striž 0, Holčík 7, Gera 16, Magnusson 5, libero Kurej (Minda 2, Krajčík 7, Večera 0, Senko 0). Tréner: R. Dvoran.

Slovensko U19 - VKP Bratislava 1:2 (-23, 19, -24)
Zápas trval: 72 minút
SR: Čizmazia 3, Hrtús 1, Jendrejčák 9, Mačuha 13, Watzka 12, Zeman 4, liberá Kurej a Paňko (Marinič 0, Jurík 0, Goč 0). Tréner: P. Kalný.
VKP: Jalovecký 3, Krajčík 6, Holčík 3, Gera 21, Magnusson 7, Kosek 10, libero Paňko (Večera 0). Tréner: R. Dvoran.

Aktuálna nominácia na ME do 19 rokov v Púchove a v Györi (22.-30. apríla 2017)

  • Nahrávači: Samuel Goč (COP Trenčín), Viliam Čizmazia (VKP Bratislava)
  • Smečiari: Samuel Bjelko (COP Trenčín), Milan Marinič (COP Trenčín), Nicolas Ondruš (COP Trenčín/Poprad), Erik Watzka (Spartak Myjava/VK Nové Mesto nad Váhom), Matúš Šíma (VKP Bratislava)
  • Blokári: Ján Jendrejčák (COP Trenčín/VKM Stará Ľubovňa), Filip Mačuha (VKP Bratislava), Andrej Pollák (COP Trenčín/VK Nové Mesto nad Váhom), Michal Zeman (VK Nové Mesto nad Váhom)
  • Univerzáli: Tomáš Hrtús (VKP Žilina), Samuel Jurík (COP Trenčín/SPU Nitra)
  • Liberá: Pavol Kurej (COP Trenčín), Samuel Paňko (TJ Slávia Svidník)
    Realizačný tím:
    Tréner: Peter Kalný
    Asistenti: Erik Gábor a Martin Vaško
    Manažér: Mikuláš Ortutay
    Fyzioterapeutka: Daniela Chymičová
    Štatistik: Daniel Bruch

Družstvo SR do 19 rokov. FOTO: Branislav Ulbrich

Program majstrovstviev Európy hráčov do 19 rokov - Győr (Maď.) a Púchov (SR)

Program v skupinách:
I. skupina (Györ):
sobota 22. apríla:
15:30 Poľsko - Rusko
18:00 Maďarsko - Belgicko
20:30 Bulharsko - Taliansko

nedeľa 23. apríla:
Belgicko - Rusko (15:30)
Maďarsko - Bulharsko (18:00)
Taliansko - Poľsko (20:30)

pondelok 24. apríla:
Bulharsko - Belgicko (15:30)
Poľsko - Maďarsko (18:00)
Rusko - Taliansko (20:30)

streda 26. apríla:
Bulharsko - Poľsko (15:30)
Maďarsko - Rusko (18:00)
Belgicko - Taliansko (20:30)

štvrtok 27. apríla:
Rusko - Bulharsko (15:30)
Taliansko - Maďarsko (18:00)
Poľsko - Belgicko (20:30)

II. skupina (Púchov):
sobota 22. apríla:
Česko - Turecko (15:00)
SLOVENSKO - Francúzsko (17:30)
Fínsko - Rumunsko (20:00)

nedeľa 23. apríla:
Turecko - Francúzsko (15:00)
Rumunsko - SLOVENSKO (17:30)
Česko - Fínsko (20:00)

pondelok 24. apríla:
Francúzsko - Rumunsko (15:00)
SLOVENSKO - Česko (17:30)
Fínsko - Turecko (20:00)

streda 26. apríla:
Česko - Francúzsko (15:00)
Fínsko - SLOVENSKO (17:30)
Turecko  Rumunsko (20:00)

štvrtok 27. apríla:
Francúzsko - Fínsko (15:00)
Rumunsko - Česko (17:30)
SLOVENSKO - Turecko (20:00)

Finálová časť (Györ):

sobota 29. apríla:
semifinále:
1. v I. skupine - 2. v II. skupine
1. v II. skupine - 2. v I. skupine

o 5.-8. miesto:
3. v I. skupine - 4. v II. skupine
4. v I. skupine - 3. v II. skupine

nedeľa 30. apríla:
o 7. miesto:
prehry duelov o 5.-8. miesto (10:00)

o 5. miesto:
víťazi duelov o 5.-8. miesto (12:30)

o 3. miesto:
prehry semifinále (15:30)

Finále:
víťazi semifinále (19:30)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  • #

partneri

  • hlavní partneriHYUNDAIMIKASA STRABAG
  • hlavní partneriERREAMILLENNIUM
  • reklamní partneri HUDOSVINO DOĽANYANIMAGRAF
  • reklamní partneriKV REZACSPORT TRANSFER ALL 4 SPORTSGUPRESS
  • reklamní partneriJV AVStrength Institute
  • reklamní partneriRona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport Radio Expres
  • mediálni partneriTV COMHuste TVSITASPORT
  • mediálni partneriTASR
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRY
  • podporujú násMS SRSOVNSC

komunikačný partner

  • #