Derby ovládli hráčky 1. BVK, piate miesto si udržal Prešov

11. 03. 2017 - SVF + kluby

VOlejbalistky 1. BVK vyhrali nad Sláviou druhýkrát za sebou. FOTO: Pavol Uhrin

V extralige žien sa hrali posledné zápasy v nadstavbe, po ktorých sú definitívne známe dvojice štvrťfinále play off: Slávia EU - Trnava, 1. BVK - COP Nitra, UKF Nitra - Pezinok a Kežmarok - Prešov. Play off štartuje v piatok 17. marca.

V bratislavskom derby prehral líder tabuľky a obhajca titulu Slávia EU s 1. Bratislavským volejbalovým klubom na domácej palubovke 0:3 a zaznamenal druhú prehru v sezóne. V oboch prípadoch nestačil na 1. BVK. Slávia mala v prvom a najmä v druhom sete (20:15) viacbodový náskok, ale nedokázala to dotiahnuť do úspešného konca. Bojovné hráčky 1. BVK skóre otočili a v treťom sete už dominovali. Slávia naposledy nezískala ani jeden set v extraligovom zápase 29. novembra 2014, keď prehrala v Spišskej Novej Vsi 0:3. V domácej hale Mladosť prehrala Slávia prvýkrát od 28. marca 2015, keď v semifinálovej sérii podľahla Pezinku 2:3.

Volejbalistky 1. BVK potvrdili výbornú formu a v nadstavbe vyhrali  všetkých šesť zápasov. V extralige naposledy prehral tím Tomáša Vargu 22. decembra.

V druhom zápase 6. kola skupiny o 1.-4. miesto vyhrali hráčky Volley project UKF Nitra na palubovke vicemajstra KV MŠK Oktan Kežmarok v päťsetovej bitke, keď otočili skóre z 1:2.

Boj o konečné piate miesto vyhrali hráčky VK EPERIA Prešov, keď nedali na domácej palubovke mladým hráčkom COP Nitra a vyhrali 3:0. Zverenkyne trénera Františka Bočkaya vyhrali desiaty duel za sebou a celú nadstavbovú časť zvládli bez prehry. Nitranky spadli na siedme miesto, pretože ich predbehol Pezinok po víťazstve v Senici. Nováčik z Trnavy zvíťazil vo Zvolene 3:0.

Extraliga žien - posledné kolá nadstavby

6. kolo skupiny o 1.-4. miesto:
VK Slávia EU Bratislava - 1. Bratislavský volejbalový klub 0:3 (-21, -20, -16)
Zápas trval: 73 minút. Rozhodovali: M. Sarka a M. Svorenčík.
Slávia: Töröková 2, Fričová 6, Widerman 3, Reháková 6, Mikšíková 8, Szabóová 9, libero Doležajová (Šepeľová 4, Pištěláková 3, Sedláčková 1, Šunderlíková 1). Tréner: M. Matušov.
1. BVK: Ševarika 11, Cigániková 6, Trach 0, Staňková 10, Candráková 16, L. Ovečková 2, libero Jagodzinska (Hudecová 4). Tréner: T. Varga.

Michal Matušov, tréner Slávie: "Nezvládli sme koncovky prvého a najmä druhého setu, v ktorých sme bodovo viedli. Dnes vyhral súper... To podstatné je však pred nami..."

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Gratulujem hráčkam k výbornému výkonu a k víťazstvu nad Sláviou u nich doma. Určite je to povzbudzujúce víťazstvo pred play off. Rozhodlo naše bojovné srdce, ktoré neprestalo biť ani vtedy, keď sme prehrávali o viac bodov."

KV MŠK Oktan Kežmarok - Volley project UKF Nitra 2:3 (19, -21, 16 -18, -13)
Zápas trval: 117 minút. Rozhodovali: P. Höger a I. Porvazník, 300 divákov.
Kežmarok: Zatrochová 15, Becková 12, Smák 2, Dragašeková 18, Jakušová 16, libero Nikmonová (Kredatusová 0, Harčárová 1, Skupinová 0). Trénerka: B. Špaková.
Nitra: Poláčková 8, N. Stümpelová 12, Hradecká 9, Tužinská 15, Frindtová 11, Richweissová 11, libero Španková (Gavronová 0). Tréner: M. Rašner.

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Dnes sme odohrali vyrovnaný zápas. Mrzia ma naše zbytočné chyby na podaní a príjme. Musíme byť viac koncentrované. Teraz je dôležité pripraviť sa na prvý zápas play off."

Martin Rašner, tréner Nitry: "Napriek tomu, že v tomto zápase obom družstvám prakticky o nič nešlo, sa hral divácky atraktívny volejbal plný zaujímavých výmen. Hráčkam ďakujem a začíname prípravu na zápasy play off."

10. kolo skupiny o 5.-10. miesto
Senický volejbalový klub - VTC Pezinok 0:3 (-19, -15, -14)
Zápas trval: 69 minút. Rozhodovali: A. Sluk a M. Pivarček
Senica: Osvaldová 4, Slezáková 5, Štammová 2, N. Ovečková 1, Mihaliková 13, Trcková 5. Tréner: V. Sirvoň.
Pezinok: Patschová 3, Fartelová 11, Marjenková 6, Keszeghová 5, Tereňová 6, Emma Erteltová 5, liberá Kačerjaková a Kinclová (Beneková 3, Ella Erteltová 0, Havelková 2). Tréner: J. Hančák.

Vladimír Sirvoň, tréner Senice: "Bolo to pre nás posledné extraligové stretnutie v tejto sezóne. Dievčatá to odohrali solídne a bojovali, ale súper bol lepší a zaslúžene vyhral. Chcem sa poďakovať všetkým našim dievčatám za to, čo spravili pre náš klub."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k zaslúženému víťazstvu a úspešnému ukončeniu nadstavbovej časti. Dnes sme boli lepší vo všetkých herných činnostiach, čomu zodpovedá aj konečný výsledok. Neboli sme tu v kompletnej zostave a preto som rád, že všetky hráčky, ktoré dostali priestor, boli sústredené a hrali naplno."

VK EPERIA Prešov - COP Nitra 3:0 (15, 19, 9)
Zápas trval: 71 minút. Rozhodovali: P. Čunočka a P. Tiňo.
Prešov: Kopilcová 2, Povrazníková 13, Bodnárová 13, Schniererová 5, Sokolov-Székelyová 4, Jakábová 10, libero Olejníková (Obermannová 0, Štieberová 0). Tréner: F. Bočkay.
Nitra: Zimová 3, Vasková 5, Kupčiová 7, Körmendyová 2, Kubová 4, Magdinová 3, liberá Bojňanská a Žúdelová (Krajčírová 0, M. Stümpelová 0). Tréner: M. Maličký.

František Bočkay, tréner Prešova: "V prvom rade sme všetci veľmi šťastní. Dosiahli sme to, čo sme si na začiatku nadstavby medzi sebou stanovili ako cieľ. Dnešný zápas bol atraktívny z pohľadu toho, o čo sa tu dnes hralo a počet ľudí, ktorí sem dnes prišli nás prijemne prekvapil a bolo ich počuť. Od koncovky druhého setu sa udialo pár zaujímavých výmen, ktoré museli ľudí baviť. Dáme si dva dni voľna a začneme to vyladovať na play off."

Marek Maličký, tréner Nitry: "Rozhodujúci zápas o umiestnenie pred play off naše mladé družstvo nezvládlo. Domáce hráčky podali veľmi dobrý a koncentrovaný výkon vo všetkých troch setoch. Účinným podaním nám nedovolil dostať sa k útočnej hre. Pre naše mladé hráčky to bol prvý dôležitý zápas v extralige, v ktorom sa o niečo vážnejšie hralo. Čaká nás další kvalitný súper, ktorému sa pokúsime čo najviac vzdorovať a znepríjemniť mu postup do semifinále."

TJ Slávia TU Zvolen - Hit UCM Trnava 0:3 (-15, -14, -20)
Zápas trval: 65 minút, rozhodovali: I. Čierťašská a J. Fiľo
Zvolen: Sásiková 1, Vrabcová 2, Eleková 4, Luptáková 5, Hešková 2, Balcová 5, liberá Kohútová a Seidlová (Mattová 4). Tréner: M. Michalec.
Trnava: Šimková 13, Melišová 3, Kočišová 2, Kostelanská 10, Režná 6, Doluda 8, libero Plančíková (Behúnová 0). Tréner: P. Bernáth.

Matúš Michalec, tréner Zvolena: "V dnešnom zápase vyhralo lepšie družstvo na servise a hlavne na príjme podania, kde sme mali opäť problémy. Dievčatám sa chcem poďakovať za bojovný výkon, ale stále sa ukazuje naša neprecíznosť. Až všetko zhodnotíme, preberieme, budeme sa už len sústreďovať tvrdou prácou na baráž."

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Dnes na prvý pohľad povinná jazda, ale nebolo to také jednoduché ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Zvolen hral sympaticky, bojovne a hlavne po dlhom čase s chuťou. My sme si museli výhru odpracovať. Vstupujeme do rozhodujúcej časti sezóny. Veríme, že to v piatok nebude krátky program."

Tabuľky, štatistiky a viac nájdete TU

Program 1. zápasov štvrťfinále play off (na 2 víťazstvá)
piatok 17. marca:
Slávia EU - Trnava (16:45)
sobota 18. marca:
1. BVK - COP Nitra (18:00)
UKF Nitra - Pezinok (17:00)
Kežmarok - Prešov (17:00)

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #