Čizmazia pred ME do 19 rokov: Chceme vyhrať minimálne dva zápasy

20. 04. 2017 - Filip Hudec, SVF

Viliam Čizmazia. FOTO: SVF

Už len dva dni zostávajú do začiatku majstrovstiev Európy do 19 rokov, ktoré sa uskutočnia v Púchove a v maďarskom Györi. Slovenskí volejbalisti sa pod vedením skúseného trénera Petra Kalného zodpovedne pripravujú na prestížny turnaj, na ktorom sa chcú pred domácim publikom vytiahnuť a dosiahnuť čo najlepšie umiestnenie.

K oporám slovenského tímu by mal patriť nahrávač Viliam Čizmazia. "Na začiatok turnaja sa už veľmi tešíme. Príprava sa blíži k záveru a nálada v tíme je výborná. Ladíme formu na úvod majstrovstiev Európy a verím, že že vygraduje," povedal po štvrtkovom dopoludňajšom tréningu 17-ročný hráč VKP Bratislava.

S malými prestávkami sa Slováci pripravujú v púchovskej hale sTC už tri týždne. "Začiatok bol ťažký, pretože je tu veľká hala a museli sme si zvyknúť. Myslím, že sme sa už adaptovali dobre, máme tu výborné podmienky a sme na turnaj pripravení," dodal. Hneď v prvom zápase čaká Slovákov náročný súper, v sobotu o 17:30 si zmerajú sily s Francúzmi. "Treba na nich nebojácne vyletieť a nemôžeme hrať so strachom. Musíme bojovať a hoci sú favoritom zápasu, pokúsime sa o čo najlepší výsledok. Určite sa vopred nevzdávame," pokračoval 180 cm vysoký volejbalista.

Dvojička nahrávačov Viliam Čizmazia a Samuel Goč počas tréningu v PúchoveV stredu tréner Kalný definitívne uzavrel nomináciu, ktorú skrátil z 15 na 12 hráčov. "V príprave sme boli len dvaja nahrávači, takže mňa sa záverečné zúženie nominácie netýkalo. Tlak mohli mať chalani na blokárskom a smečiarskom poste, kde sa bojovalo o fleky, ale teraz je už nominácia jasná a chalani sa upokojili," pokračoval. Po Francúzoch čaká slovenských volejbalistov Rumunskom, Česko a po dni voľna Fínsko a na záver Turecko. "Myslím, že program zápasov tréner Kalný nastavil optimálne. Najdôležitejšie zápasy budú pre nás druhý a tretí v poradí, keď sa stretneme s najhrateľnejšími súpermi Rumunskom a Českom. Potom sú tam šikovní Fíni, ale keď budeme hrať svoju hru a odvážne, tak môžeme potrápiť Fínov aj Turkov," dodal Čizmazia, ktorého sa počas rozhovoru snažili rozosmiať jeho spoluhráči.

Cieľom mladého reprezentačného výberu je postup do záverečnej časti turnaja, ktorá sa odohrá v Györi. "Chceme vyhrať minimálne dva zápasy a chceme aby naša hra vyzerala tak, že sme na sebe pracovali. Našim cieľom je postúpiť do Györu. Dúfam, že domáce prostredie nebude pre nás zväzujúce a publikum nás poženie vpred," dodal Čizmazia a prezradil kto je jeho nahrávačským vzorom. "Pán tréner Vaško a zo svetových nahrávačov mám najradšej Argentínčana De Cecca. Je pokojný a to sa mi páči," pousmial sa.

Sympatický mladík síce začínal s futbalom, ale postupne presedlal na svoju obľúbenú hru. "K volejbalu som sa nedostal náhodou, bolo to v rodine. Volejbal hrával otec, brat aj sestra, chodil som sa ako malý pozerať na zápasy a bol som stále v telocvični. Začínal som ako nadšený futbalista, hral som v Bratislave za Devínsku Novú Ves, hral som naraz futbal, aj volejbal, ale keď som mal 12-13 rokov, tak som sa definitívne rozhodol pre volejbal," dodal.

Mladíci sa inšpirujú aj hokejovou reprezentáciou do 18 rokov, ktorá podáva výborné výkony na majstrovstvách sveta v Poprade. "Výkony našich sledujeme a držíme chalanom palce. Je super, že sa im darí a takisto by sme chceli dosiahnuť na šampionáte úspech," uzavrel nahrávač slovenského tímu do 19 rokov.

Vstupné zadarmo, prenosy na Laola1.tv

Vstupné na všetky zápasy ME do 19 rokov bude zadarmo a veríme, že cestu do haly STC si nájde čo najviac divákov, pretože mladíci budú podporu fanúšikov potrebovať. Všetky zápasy môžete sledovať LIVE na www.laola1.tv.

KTO JE VILIAM ČIZMAZIA

 • Narodený: 24. júla 1999 v Bratislave
 • Výška: 180 cm
 • Post: nahrávač
 • Klub: ŠVK Bilíkova, Volley Team Bratislava, VKP Bratislava

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYZLATY BAZANT
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELBRUSNIANKA
  • reklamní partneriKV REZACPONT ATAKRona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRY
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #