Chceli ho aj vo Francúzsku či Poľsku. Gavenda si vybral boj o titul v Terueli

20. 05. 2020 - Juraj Karpiel, SVF

Filip Gavenda chce v Španielsku zabojovať o ďalšie trofeje. FOTO: archív F.G.

Slovenský volejbalový reprezentant Filip Gavenda už pozná svoju najbližšiu klubovú budúcnosť - čaká ho druhá sezóna v španielskom CV Teruel, s ktorým sa dohodol na novom ročnom kontrakte. Dvadsaťštyriročný univerzál so skúsenosťami z Talianska a Nemecka patril v uplynulom ročníku k najlepším hráčom Superligy a tímu pomohol k triumfom v domácom superpohári a Kráľovskom pohári.

V štatistikách ligovej súťaže patril do najlepšej štvorky v počte bodov (342) aj bodov na set (4,89), v percentuálnej úspešnosti útoku bol celkovo druhý (56 %). Držiteľa Ceny fanúšika pri ankete Volejbalista roka 2019 sme zastihli v Banskej Bystrici krátko pred odchodom na beachvolejbalový tréning so "starými známymi" Marekom Ludhom, Lukášom Kyjanicom a Ivanom Povrazníkom.

"Už pred ukončením sezóny mi klub naznačil, že by boli radi, ak by som zostal. Chcel som si však nechať priestor, ak by prišli iné ponuky," povedal Filip. Napokon si mohol vyberať - záujem o jeho služby mali aj na iných adresách v Španielsku, vo Francúzsku, Česku či Poľsku. "Zvažoval som plusy aj mínusy všetkých ponúk, no po celý čas som v kútiku duše veril, že to vyjde práve v Terueli. Museli sme sa však dohodnúť na podmienkach. Napokon všetko 'klaplo', takže som bol rád a rozhodol som sa zostať," priblížila teruelská aj reprezentačná "devätnástka".

Filip s trénerom Teruelu Miguelom Riverom. FOTO: archív F.G.

Filip s trénerom Teruelu Miguelom Riverom. FOTO: archív F.G.

V prospech Teruelu rozhodlo viacero faktorov. "V minulej sezóne sa nám darilo, aj ja som cítil výkonnostný posun. Stále som hral, zdravotne som sa cítil výborne. V klube je výborné zázemie, skvelí ľudia aj fanúšikovia, navyše, zostáva väčšina spoluhráčov aj tréner, s ktorým si výborne rozumiem. Získali sme dva španielske poháre, chceli sme vyhrať ešte ligu, no kvôli koronavírusu sme nedostali šancu. Povedal som si, že by bolo pekné zostať ešte jeden rok a pokúsiť sa aj o ligové zlato," hovorí Filip, ktorý verí, že sa s klubom predstaví aj v Európe: "Mali by sme mať nárok na Challenge Cup. Ak sa súťaže budú konať, určite do toho pôjdeme."

Z finančného hľadiska by situácia v Terueli mala byť stabilná, po zisku dvoch pohárových trofejí sa klubu rozšíril zoznam sponzorov. Otázna je skôr situácia v krajine spôsobená koronavírusom. "Určite som v prvých dňoch pri rozhodovaní prihliadal aj na to, že Španielsko je jednou z najviac zasiahnutých krajín v Európe. Situácia bola spočiatku naozaj veľmi zlá. Rozmýšľal som aj nad tým, že by som si vybral niečo bližšie k domovu, kde by bola situácia lepšia, vedel som však, že to tak nebude donekonečna. Pre Teruel hovorilo oveľa viac plusov než mínusov, aj preto som na jeho ponuku napokon prikývol," uzavrel Filip.

Pozrite si zopár Filipových akcií zo sezóny 2019/20 (zdroj: facebook /Alzando el vuelo Voley/):

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #