Bleskovky zo Zlatej Európskej ligy: Nominácie bez Kriška a Fričovej

19. 05. 2018 - SVF

Vo štvrtok sa uskutoční v OC MAX v Poprade autogramiáda.

Slovenské volejbalové reprezentácie mužov a žien sa od 19. mája do 6. júna 2018 predstavia v novovytvorenej súťaži Zlatá Európska liga. Na tomto mieste budeme postupne prinášať aktuality z diania v slovenských výberoch. Zlatá Európska liga zavíta do troch slovenských miest - Poprad, Bratislava a Levice. Na úvod štartujú obe slovenské reprezentácie v Poprade. V sobotu 19. mája privítajú ženy pod Tatrami Bielorusko (15:00) a muži Estónsko (18:00). Oba zápasy sledujte naživo na DIGI Sport, vstupenky si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

PIATOK 17. mája

- tréneri oboch slovenských reprezentácií uzavreli nominácie na úvodné zápasy ZEL. Muži nastúpia proti Estónsku bez smečiara Tomáša Kriška, táto absencia bola avizovaná už skôr. Do 14-člennej nominácie žien na duel proti Bielorusku sa nevošla smečiarka Karolína Fričová. Osemnásťročná volejbalistka však zostáva s tímom, pretože pocestuje do Minska namiesto Karin Šunderlíkovej, ktorá má študijné povinnosti. V Bielorusku sa predstavia ženy už v stredu.

- V piatok trénoval s mužmi aj mladý blokár Ján Jendrejčák. Tréneri ho zavolali do tréningu, aby sa ukázal.

Nominácia Bieloruska

ŠTVRTOK 16. mája

- príprava na sobotňajší štart Golden European League vrcholí. Muži aj ženy absolvovali vo štvrtok dvojfázové tréningy. Medzi 15:00 a 16:00 si čas spestrili autogramiádou v OC MAX.

S tímom už je v Poprade aj nahrávačka Barbora Koseková. Na snímke v rozhovore s asistentom Tomášom Vargom.

- v popradskom obchodnom centre MAX sa vo štvtok od 15:00 do 16:00 uskutoční autogramiáda slovenských reprezentácií mužov aj žien. Bude sa aj súťažiť o zaujímavé ceny a vstupenky na zápasy Zlatej Európskej ligy. S našimi volejbalistami sa môžete odfotiť a nechať im odkaz na veľkej stene.

UTOROK 15. mája

- K slovenskému tímu sa pridala aj smečiarka Karolína Fričová, ktorá dorazila do Popradu.

- Švédi sa v ZEL predstavia bez svojej najväčšej hviezdy - univerzála Marcusa Nilssona, ktorý v tejto sezóny hral za ruský Novosibirsk. S Tre Kronor sa Slováci stretnú v stredu 23. mája v Poprade.

- Estónci zverejnili nomináciu do Popradu. Figuruje v nej najväčšia hviezda Oliver Venno, ako aj nahrávač majstra slovenskej extraligy VK Prievidza Andres Toobal. 14-členný tím rumunského trénera Gheorgeho Cretua vyzerá takto - nahrávači: Kert TOOBAL, Andres TOOBAL, smečiari: Karli ALLIK, Robert TÄHT, Rauno TAMME, Kristo KOLLO, Blokári: Henri TREIAL, Timo TAMMEMAA, Andri AGANITS, Mart NAABER, univerzáli: Oliver VENNO, Renee TEPPAN, liberá Silver MAAR, Rait RIKBERG.

- Kapitánsku funkciu prebrala opäť Jaroslava Pencová. Na príprave v Maribore bola kapitánka Lucia Töröková.

- Od utorka sa pod Tatrami pripravujú už aj slovenské reprezentantky, ktoré čaká na úvod duel s Bieloruskom. K tímu sa už pridala aj nahrávačka Barbora Koseková, ktorá sa v závere minulého týždňa tešila z triumfu v maďarskej lige. Aktuálne sú v tíme trénerov Marca Fenoglia a Tomáša Vargu tieto hráčky - nahrávačky: Barbora Koseková, Lucia Töröková, smečiarky: Romana Hudecová, Erika Salanciová, Nikola Radosová, Dominika Drobňáková, blokárky: Jaroslava Pencová, Nina Herelová, Michaela Abrhámová, univerzálky: Karin Šunderlíková, Nikola Pištěláková, Romana Krišková, liberá: Lucia Nikmonová, Monika Doležajová.

PONDELOK 14. mája

- V úvodnom zápase proti Estónsku nenastúpi z osobných dôvodov smečiar Tomáš Kriško.

- Slovenský tím mužov odštartoval v pondelok večer v Poprade záverečnú časť prípravy. Tréner Andrej Kravárik, Martin Pipa a Roman Kašša majú v kádri 15 hráčov - nahrávači: Filip Palgut, Martin Jančura, smečiari: Matej Paták, Tomáš Kriško, Július Firkaľ, Jakub Ihnát, blokári: Emanuel Kohút, Radoslav Prešinský, Jakub Kováč, Ľuboš Macko, univerzáli: Peter Mlynarčík, Michal Petráš, Patrik Lamanec, liberá: Martin Turis, Marián Vitko.

- V pondelok neskoro večer natiahli v Poprad Aréne taraflex. Hala je už takmer pripravená na začiatok Zlatej Európskej ligy.

- V bratislavskom hoteli Tatra sa uskutočnila tlačová konferencia ženskej aj mužskej reprezentácie. Pred médiá sa postavili tréneri Andrej Kravárik a Marco Fenoglio, prezident SVF Martin Kraščenič, športový riaditeľ Marek Rojko a kapitáni oboch tímov Jaroslava Penová a Emanuel Kohút. Viac čítajte tu.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #