Bláznivý zápas v Trnave. Juniorky U19 uspeli aj v druhom extraligovom súboji

08. 10. 2019 - SVF

Mladé reprezentantky si pripísali ďalšiu výhru. FOTO: SVF

Utorkový vložený zápas 3. kola základnej časti ženskej volejbalovej parfems.sk extraligy priniesol druhé víťazstvo v druhom vystúpení pre tím junioriek SR "19" (RD SVK 2002). Zverenky Jaroslava Hančáka zvíťazili v dramatickom súboji plnom zvratov tesne 3:2 nad domácim družstvom Hit UCM Trnava a nadviazali na septembrový triumf 3:1 nad nováčikom VK Brusno.

Trnavčanky si v prostrednej časti prvého setu vypracovali náskok; juniorky v závere odvrátili tri setbaly, ale štvrtý nie (23:25). Do druhej časti vleteli mladé reprezentantky ako víchor (10:0) a napokon suverénne triumfovali (25:9). V treťom sete juniorky odskočili osembodovou šnúrou zo 6:6 na 14:6. O chvíľu viedli už len 17:16, ale záver zvládli (25:23) a ujali sa vedenia 2:1.

Vo štvrtej časti si za stavu 14:9 pre SR "19" poranila koleno smečiarka Martina Vajdová (16 b.) a v stretnutí nemohla pokračovať. Juniorky sa dostali k piatim mečbalom (24:19), ale Trnavčanky aj zásluhou kvalitného servisu skúsenej Lucie Behúnovej všetky hrozby odvrátili a následne využili prvý setbal (26:24), čím si vynútili tajbrejk. V skrátenom sete viedli domáce volejbalistky 12:8, ale mladé reprezentantky nezložili zbrane, vyrovnali (12:12) a v absolútnom závere tromi bodmi za sebou otočili na 15:13.

Najviac bodujúcou hráčkou Trnavy bola Lucia Behúnová (18), 15 bodov pridala striedajúca Zuzana Konárová, najužitočnejšia hráčka duelu (MVP). V drese SR "19" sa najviac darilo striedajúcej Diane Návratovej (20 b.), 18 bodov získala Karolína Kucserová a 16 spomenutá Vajdová. Zaujímavosťou je vyrovnaná štatistika es (11:11) aj úspešných blokov (13:13).

Extraligové 3. kolo pokračuje v stredu a vo štvrtok ďalšími dvoma vloženými stretnutiami RD SVK 2002: v stredu nastúpia juniorky v ŠH Olympia v Nitre proti Strabagu VC Bilíkova Pezinok (19.00 h), vo štvrtok rovnako o 19.00 h na palubovke VK Nové Mesto nad Váhom.

parfems.sk extraliga žien - základná časť - 3. kolo (vložený zápas) - utorok:

HIT UCM TRNAVA - RD SVK 2002 2:3 (23, -9, -23, 24, -13)
Rozhodovali: Pivarček a Svorenčík, 80 divákov

Trnava: N. Kubová 2, Behúnová 18, R. Vojtechová 10, Vasková 4, Povrazníková 6, Límová 8, liberá Sedlářová a Magulová (Ritterová 0, Grófová 10, Konárová 15). Tréner: R. Filípek.
RD SVK 2002: Vajdová 16, Boledovičová 6, Čierna 2, Kucserová 18, Smiešková 8, Laučíková 1, liberá Šuleková a Justhová (Dlhošová 1, Návratová 20, Kohútová 8, Maťašová 8, Földesiová 0). Tréner: J. Hančák.

MVP: Zuzana Konárová (Trnava)

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: "Dnes sme si nezaslúžili ani ten bod a už vôbec nie vyhrať. Zranenie v závere štvrtého setu nám trošku pomohlo, Vajdovej prajem skorý návrat do hry. Trápime sa na prihrávke, následne nahrávke a útočne sme potom v podstate neškodní. Siahali sme na víťazstvo v piatich setoch, ale šport je spravodlivý, a tak to má byť."

Jaroslav Hančák, tréner RD SVK 2002: "V prvom rade chceme zagratulovať dievčatám k výhre a k tomu, že sa až do konca nevzdali a bojovali. Pokiaľ ide o výkon, tento zápas nám veľa ukázal a utvrdil nás v tom, kde máme najväčšie nedostatky. Hráme proti skúseným družstvám, a preto potrebujeme byť koncentrovaní, disciplinovaní a agresívni počas celého zápasu; to zatiaľ ešte nie sme schopní. Veľmi slušne sme podávali a dokázali sme súpera zatlačiť, ale, žiaľ, nedokázali sme si viac pomôcť aj v obrane na sieti, kde sa musíme zlepšiť. V útoku sme sa snažili hrať agresívne, čo sme v podstate aj splnili - až na koncovku štvrtého setu, ktorú sme si prehrali sami. Celkovo sme s výkonom družstva spokojní; bolo vidieť, že všetky hráčky boli pripravené nastúpiť a pomôcť tímu. Stále sa veľa vecí učíme a od zápasu k zápasu sa zlepšujeme, čo je pre nás pozitívny signál. Baby sú výborný kolektív, bojujú, nevzdávajú sa a musia sa ešte naučiť hrať trochu pokojnejšie, rozvážne a disciplinovane."