Beachvolejbaloví mládežníci na turnaji MEVZA v Budapešti

13. 08. 2019 - SVF, Michaela Cibulová

Naši mládežnícki reprezentanti v Budapešti. FOTO: SVF

Minulý týždeň to v maďarskej metropole Budapešti žilo beachvolejbalom. V areáli Lupa Beach od štvrtka odštartovali súčasne turnaj FIVB 1* pre mužov a ženy a mládežnícky MEVZA turnaj pre kategórie do 16 a 18 rokov. Slovensko malo zastúpenie na oboch. Ženské dvojice Eleková - Harmanová a Šimanicová - Vandáková sa predstavili na kvalifikácii svetovky a mladí reprezentanti zase na turnaji Strednej Európy.

Medzi chlapcami nás reprezentovali v kategórii U18 už tradične Lukáš a Juraj Brillovci spoločne s trénerom Miroslavom Andrássym. Hráči pripravujúci sa v beachvolejbalovom centre v Šaci zúročili svoje tohtosezónne skúsenosti z ME U18 a postúpili zo skupiny. V tej si poradili s Maďarmi a podľahli českému páru. Vo vyraďovacej fáze najskôr zvíťazili nad ďalším domácim tímom 2:0, ale vo štvrťfinále nestačili na Cyperčanov, s ktorými prehrali tiež v dvoch setoch. Následne frustrovaní prehrali aj spodné semifinále o 5. - 8. miesto proti Čechom. Po záverečnej výhre nad domácimi jednotkami skončili na 7. mieste. V chlapčenskom turnaji štartovalo celkovo 12 tímov z Maďarska, Chorvátska, Slovinska, Česka, Cypru a Slovenska.

FOTO: SVF

U dievčat sme mali oveľa väčšiu výpravu, aj keď výrazne mladšiu, ktorá prišla naberať skúsenosti na takýchto podujatiach. V kategórii do 18 rokov boli prihlásené dva tímy. Hráčky z MVK Nové Mesto nad Váhom Veronika Podhradská - Dorota Nebusová, ktoré sa okrem domácich podmienok pripravujú aj v beachových centrách v Skalici a Bratislave a Michaela Páneková - Alžbeta Pagáčová z beachvolejbalového klubu v Žiline. Trénerom dvojice Podhradská - Nebusová bol Pavol Podhradský a dvojicu Páneková - Pagáčová mal pod taktovkou Michal Hauer.

Aj v mladšej kategórii sme mali dva tímy. Jeden kombinovaný, v ktorom sa predstavila Karolína Majerníková z MVK Nové Mesto nad Váhom so spoluhráčkou Karolínou Cibulovou zo Slávie UK Bratislava. Druhú dvojicu tvorili Ella Schmidtová - Klára Bobáňová zo Slávie UK Bratislava. Oba tímy nastupovali pod vedením Michaely Cibulovej. Nakoľko sa do kategórie šesťnásťročných prihlásili iba 4 dvojice, boli zaradené do turnaja U18, v ktorom štartovalo celkovo 16 tímov. Žiadnej našej dvojici sa nepodarilo postúpiť zo štvorčlennej skupiny do vyraďovacej fázy. Najbližšie k tomu mal tím Majerníková - Cibulová, ktorý v prvom zápase zdolali Chorvátky 2:1 a v ďalších zápasoch hral vyrovnanú partiu s Češkami a Maďarkami.

FOTO: SVF

Páneková s Pagáčovou nevyužili šancu na víťazstvo v prvom zápase proti mladým Chorvátkam, keď prehrali 1:2 a potom tiež nestačili na dvojice z Maďarska a Čiech. Podhradská štartovala na turnaji s novou partnerkou Nebusovou a ich prvý štart im nevyšiel podľa predstáv. Najbližšie k víťazstvu mali v zápase proti Slovinkám, keď prehrali v troch setoch. Následne nestačili na domáce a české reprezentantky. Druhý mladý tím Schmidtová - Bobáňová sa konfrontoval najskôr s Češkami, potom s Cyperčankami a na záver s Maďarkami.

Turnaj bol zorganizovaný na veľmi dobrej úrovni a v krásnom areáli. Rozhodne bolo výhodou, že bol súčasťou akcie FIVB, lebo mladí hráči mohli sledovať naživo zápasy elitnej úrovne.

FOTO: SVF

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #