Beachvolejbalová elita cez víkend na Patrónke, medailové súboje na Huste.TV

30. 07. 2021 - SVF

Turnaj v Bratislave na Patrónke je siedmou zastávkou Summer Beach Tour 2021. FOTO: Adam Pribylinec

Letná Summer Beach Tour sa pomaly blíži k veľkému finále, ešte predtým však domácu elitu v rámci série majstrovstiev Slovenska čakajú dva turnaje. Siedmy v poradí a tretí najvyššej kategórie (3*) sa uskutoční cez víkend v Bratislave na Patrónke. Aj tentoraz budú môcť fanúšikovia sledovať v nedeľu všetky štyri medailové súboje v priamych prenosoch na Huste.TV (približne od 13.15 h).

Aj turnaj na Patrónke vďaka výbornému obsadeniu a účasti prakticky kompletnej domácej špičky sľubuje skvelé beachvolejbalové súboje. V mužskej kategórii si budú chcieť po minulotýždňovom bronze z Košíc napraviť chuť úradujúci majstri Marek Ludha s Ľubošom Nemcom, víťazi turnajov v Skalici, Strážskom a Ružomberku.

Vlaňajší vicemajster Tomáš Patúc, ktorý pred týždňom triumfoval v Košiciach s bratom Andrejom, tentoraz nastúpi s Marekom Jánym, Andrej Patúc zas na základe voľnej karty so šesťnásobným šampiónom Petrom Vargom, s ktorým vybojoval titul v roku 2009 na Zelenej Vode. Do boja o najvyššie pozície budú chcieť prehovoriť aj finalisti z Košíc Tomáš Halanda s trojnásobným majstrom SR Igorom Horváthom či skúsení Ivan Povrazník s Pavlom Bartíkom.

V ženskej kategórii sú opäť najväčšími favoritkami obhajkyne titulu Jana Šimanicová s Barborou Tokošovou, ktoré zvíťazili na všetkých štyroch turnajoch, na ktorých štartovali a na domácej scéne tento rok ešte nenašli premožiteľky. Ich najväčšími vyzývateľkami by mali byť turnajové dvojky a víťazky turnajov v Strážskom a Lieskovci Ľubica Šipošová s Evou Elekovou.

Trokami turnaja sú Andrea Spevárová s Lesiou Slezákovou, štvorkami Kristína Harmanová s dlhoročnou reprezentantkou a šesťnásobnou majsterkou SR Dominikou Nestarcovou. Z pozície nasadených osmičiek zaútočí na popredné priečky skúsené duo Silvia Poszmiková, Lucia Michalovičová, obe hráčky už tiež poznajú chuť majstrovského titulu.

V piatkovej kvalifikácii sa bojuje o štyri miestenky do ženskej a šesť miesteniek do mužskej hlavnej súťaže, v ktorých sa predstaví po 16 dvojíc a hrá sa systémom dvojitej eliminácie. Najlepších šesť párov si v oboch kategóriách rozdelí po 2000 eur, pre najlepších sú tiež pripravené vecné ceny v hodnote dvakrát 1500 eur.

Kompletný zoznam a nasadenie prihlásených dvojíc, ako aj rozpisy kvalifikácie a hlavnej súťaže a online výsledky nájdete v beachvolejbalovej sekcii TU.

O týždeň sa séria majstrovstiev Slovenska presunie do Prešova (7. - 8. 8.), po ôsmom turnaji už bude nasledovať veľké finále v Bratislave (14. - 15. 8.) s centrálnym kurtom pri Eurovei a vedľajšímí ihriskami na Patrónke. Súboje o zlato a tituly majstrov Slovenska odvysiela v nedeľu 15. augusta v priamych prenosoch JOJ Plus.

Grafika: SVF

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri FOURTEENHUDOSKV REZACRona
  • reklamní partneri KERKOSANDATAK
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #