Beachvolejbalisti na štarte prípravy na Kontinentálny pohár a ME "22"

06. 04. 2021 - SVF

Ženy aj muži odštartovali prípravu v utorok v areáli pri Draždiaku. FOTO (ilus.): Michal Špánik

Slovenskí reprezentanti v plážovom volejbale v utorok v areáli pri bratislavskom jazere Draždiak odštartovali mesačnú prípravu na blížiace sa turnaje II. fázy európskeho Kontinentálneho pohára, ktoré sa uskutočnia začiatkom mája v rakúskom Badene (6. - 9. 5.). Reprezentační tréneri pre toto podujatie - Ondrej Hruboška (muži) a Vladimír Hauriška (ženy) - majú k dispozícii po osem hráčov, z ktorých neskôr vyberú po dve dvojice.

Širšiu nomináciu mužov utvorili aktuálny beachvolejbalový majster SR Marek Ludha, vicemajster Tomáš Patúc, bývalý halový reprezentant Tomáš Halanda, úradujúci šampióni v kategórii do 20 rokov Michal Trubač s Brunom Pavličkom, ďalší mladík Matúš Šíma, skúsený Tomáš Vojkovič a veterán Marek Jány. V ženskom výbere sú šampiónky vlaňajšej Summer Beach Tour Jana Šimanicová s Barborou Tokošovou, vicemajsterka Lesia Slezáková, dlhoročná účastníčka turnajov World Tour Dominika Nestarcová, skúsené duo Ľubica Šipošová, Eva Eleková a Kristína Harmanová so Silviou Murínovou.

"Celý proces prípravy sezóny sme spustili krátko po začiatku nového roka, keď sa začala vyjasnievať situácia okolo termínov Kontinentálneho pohára," informoval športový riaditeľ SVF Marek Rojko a pokračoval: "Vybrali sme z beachvolejbalovej komunity pre toto podujatie reprezentačných trénerov, ktorých schválili Rada plážového volejbalu aj Správna rada. Päťtýždňová príprava a širšia nominácia majú zabezpečiť konfrontáciu v rámci konkurencie, v závere apríla sa potom vyberú štvorice, ktoré nás budú reprezentovať v Badene. Pri tvorbe nominácie, ktorá bola v kompetencii trénerov, sa vychádzalo zo športových výsledkov z minulého roka, a keďže nemáme vyprofilovaných profesionálov, aj z možností jednotlivých hráčov."

V mužskej nominácii nechýbajú finalisti Summer Beach Tour 2020 - Marek Ludha (vľavo) a Tomáš Patúc. FOTO: Michal Špánik

Z osmičky, ktorá ešte v lete 2019 v Írsku (ženy), respektíve Gruzínsku (muži) vybojovala postup z I. fázy KP, nie je v nominácii až šesť hráčov. V mužskej kategórii pre osobné povinnosti chýbajú Ján Namešanský a Michal Hovorka, Ľuboš Nemec a Patrik Pokopec dostali pozvánku do halovej reprezentácie. V ženskom výbere sú Šipošová a Eleková, ale už nie čerstvá mamička Natália Přidalová (Dubovcová) a smečiarka Ostravy Andrea Štrbová, ktoré až do vlaňajšieho odkladu olympijských hier bojovali o účasť v Tokiu ako profesionálky na okruhu World Tour. "Přidalová a Štrbová neboli zaradené do nominácie zámerne, aby v prípade čo i len malej nádeje ešte zabojovať o olympiádu mohli pokračovať v osobitnom režime," vysvetlil Rojko.

Slovenské reprezentácie budú v Badene účinkovať zhodne v C-skupine, ďalšími dejiskami turnajov II. fázy KP sú turecký Izmir (A-skupina) a Madrid (B-skupina). V každom z dejísk sa predstaví po osem mužských i ženských krajín a na júnový finálový turnaj do holandského Haagu (23. - 26. 6.) postúpi po päť najlepších. V Haagu bude o poslednú miestenku do Tokia pre "starý kontinent" bojovať po 16 mužských aj ženských reprezentácií.

V Badene sa bude týždeň po turnajoch Kontinentálneho pohára konať aj prvý tohtoročný mládežnícky európsky šampionát - v kategóriách do 22 rokov (13. - 16. mája). Slovenky sa pod vedením trénerky Michaely Cibulovej budú pripravovať v Novom Meste nad Váhom v zložení Veronika Podhradská, Dorota Nebusová, Karolína Majerníková, Patrícia Černá; na ME pocestuje jedna dvojica. V mužskej kategórii budú Slovensko reprezentovať spomenutí Trubač a Pavličko, ktorí sa už pripravujú na Draždiaku pod vedením trénera Hrubošku.

"Tréner mládežníkov Peter Varga sa koncom roka vzdal funkcie, aj touto cestou sa mu chcem ešte raz poďakovať za spoluprácu. Novým trénerom reprezentantov - chlapcov v kategóriách do 18 a 20 rokov sa stal Miroslav Andrássy, kategórie do 22 rokov sa pred najbližším šampionátom ujal práve Ondrej Hruboška," doplnil Marek Rojko.

Príprava beachvolejbalových reprezentácií prebieha s deklarovanou podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a v súlade s predpismi Regionálnych úradov verejného zdravotníctva za dodržania prísnych podmienok vrátane pravidelného testovania na koronavírus a pôsobenia v uzavretej skupine.

Európsky Kontinentálny pohár v plážovom volejbale - II. fáza (6. - 9. mája) - Baden (Rak.):

MUŽI - C-skupina: Rakúsko, Poľsko, Belgicko, Švajčiarsko, Dánsko, Srbsko, SLOVENSKO, Francúzsko

Širšia nominácia mužov SR:
Marek Ludha, Michal Trubač, Tomáš Patúc, Tomáš Halanda, Tomáš Vojkovič, Matúš Šíma, Bruno Pavličko, Marek Jány
tréner: Ondrej Hruboška

ŽENY - C-skupina: Taliansko, Nemecko, SLOVENSKO, Nórsko, Lotyšsko, Ukrajina, Rakúsko, Švédsko

Širšia nominácia žien SR:
Eva Eleková, Kristína Harmanová, Barbora Tokošová, Jana Šimanicová, Lesia Slezáková, Ľubica Šipošová, Silvia Murínová, Dominika Nestarcová
tréner: Vladimír Hauriška

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri AUTO LAMAČKAVOHOLIKMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMGERFLORVOSLAUER
  • reklamní partneri HUDOSKV REZACRonaATAK
  • reklamní partneri KERKOSAND
  • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVBSKBratislava

komunikačný partner

  • #