Aj so zvučnými menami sa držia pri zemi

15. 08. 2019 - Pavol Kubiš, denník Šport

Bývalý 35-ročný reprezentant Ogurčák si oblečie dres Komárna. FOTO: TASR/Martin Baumann

Dohromady vyše 600 reprezentačných štartov, skúsenosti z majstrovstiev Európy, Svetovej ligy a Európskej ligy či z viacerých silných líg v Európe. To všetko pod jednou klubovou strechou. Najväčší prestupový ruch medzi našimi mužskými extraligami zavládol v minulých dňoch v kádri volejbalistov VK Spartak UJS Komárno, ktorí včera odštartovali prípravu na novú sezónu. S ôsmimi novými hráčmi.

Komárňania sa do najvyššej súťaže vrátili vlani nenápadne a obsadili v nej 6. miesto. Koncom júna však angažovali reprezentačného nahrávača Juraja Zaťka, ktorý po návrate zo zahraničia v extralige pôsobil najmä v Nitre a v minulej sezóne chvíľku aj v Myjave i jeho niekdajšieho spoluhráča z reprezentácie a Nitry Martina Turisa. Ten si na dve sezóny odskočil do českej extraligy (Aero Odolena Voda) a do druhej nemeckej bundesligy (Unterhaching). Nasledoval príchod skúseného blokára Petra Kašpera (bývalý hráč Humenného a Volley Teamu Bratislava pôsobil od roku 2015 v Nitre, v ktorej bol aj kapitánom), z Myjavy prestúpili univerzál Jakub Petráš (humenský rodák hral extraligu aj v COP Trenčín) a nahrávač Matúš Jalovecký.

Po extraligovej pauze sa do Komárna, kde pôsobil v sezóne 2015/16 (okrem toho aj v COP Trenčín a v Myjave), vrátil blokár Ján Tarabus. Pod Zoborom zbieral skúsenosti aj ďalší univerzál Ádám Százvai a práve Nitra bola na jeseň 2017 poslednou, i keď krátkou zastávkou smečiara Františka Ogurčáka. V polovici novembra odišiel znova do Talianska, po roku a pol však Ortonu vymení za Komárno. Spolu s Matejom Kubšom, ktorý s klubom predĺžil zmluvu (reprezentačný libero však v našej extralige hráva na smečiarskom poste) a trénerom Robinom Pěluchom (skúsený blokár sa však sústredí najmä na trénerskú prácu), z kádra VK Spartak UJS pre sezónu má až sedem hráčov skúsenosti (podľa počtu štartov v poradí Zaťko, Ogurčák, Kubš, Kašper, Turis, Pělucha a Tarabus) zo seniorskej reprezentácie a  ďalší z mládežníckych výberov.

"Naším prvoradým cieľom je, aby sa zachovala symbióza skúsenejších hráčov a domácej mládeže, aby sa hore ťahali naši odchovanci, ktorí figurujú v šestnásťčlennom kádri. Držíme sa skôr pri zemi. Uvidíme, ako bude fungovať chémia," prízvukuje predseda klubu Ladislav Ferencz. Skúsený funkcionár, ktorého syn Dávid bude ako už bývalý nahrávač asistentom trénera Pěluchu, si dobre uvedomuje, že samotné zvučné mená ešte výsledky nerobia. Jedno je isté. Po minulosezónnej šiestej priečke chce Komárno siahať vyššie v extralige i v Slovenskom pohári. Vo finále play-off si jeho hráči už zahrali v sezóne 2014/15, keď v ňom nestačili na Prešov.

"Mužstvo začalo v pondelok prípravu na novú sezónu a nateraz je káder uzavretý. Máme kompaktné mužstvo, kvalitnejším volejbalom chceme na naše zápasy prilákať plné haly. Teší ma, že sa nám podarilo poskladať káder z domácich hráčov, ktorí prijali našu ponuku, vážia si našu prácu i mesto, vedia sa stotožniť s našou víziou. Budeme sa snažiť vytvoriť im také podmienky, aby sa mohli sústrediť iba na volejbal," dodal Ferencz. Z vlaňajšieho kádra odišli nahrávač Sládeček, blokár Hinduliak či univerzál Rehák. B-tím bude naďalej účinkovať v I. lige.

POD KRÍDLAMI AJ DIEVČATÁ

Vo volejbalovom Komárne donedávna pracovali tri kluby - okrem mužského aj jeden dievčenský a jeden ženský. Tie však zanikli, slovo dalo slovo a dievčenskú zložku sa tak rozhodol zobrať pod ochranné krídla VK Spartak UJS. Ten bude v rôznych súťažiach zastrešovať desať tímov, z toho tri dievčenské. Okrem toho sa venuje aj mládeži v regionálnej súťaži.

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

 • #

partneri

 • auto partnerAUTO LAMAČ
 • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX MIKASAVEOLIA
 • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGGERFLOR
 • reklamní partneriLOBKOWICZSTRBSKE PRESSONopeCOUNTERPAIN
 • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVEL
 • reklamní partneriKV REZAC RonaATAK
 • mediálni partneriRTVS  SVF TVPLAY BALL
 • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
 • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
 • podporujú násMS SRSOVNSCBSK

komunikačný partner

 • #