21. ročník Veterán Volley Cup-u

21. 08. 2017 - Milan Špak ml.

21. ročník Veterán Volley Cup-u

V sobotu 12. augusta sa v areáli Základnej školy Nižná brána a priľahlých halách uskutočnil 21. ročník Memoriálu Františka Mizdoša, ktorý bol zároveň ôsmykrát oficiálnymi Medzinárodnými majstrovstvami SR vo volejbale mužov a žien.

Hralo sa na štyroch vonkajších ihriskách a na štyroch ihriskách v hale. Turnaja sa zúčastnilo celkovo 21 družstiev zo Slovenska, Česka, ale aj Ukrajiny a Talianska. Ženy bojovali v kategórii nad 35 rokov. Muži boli rozdelení do troch kategórií, a to 40-50 rokov, 50-60 rokov a nad 60 rokov.

Otvorenie turnaja prebiehalo za účasti manželky a dcér Františka Mizdoša, podpredsedu Prešovského samosprávneho kraja JUDr. Štefana Bieľaka a prezidenta MŠK Kežmarok Mgr. Ľuboslava Kovalského. Tradíciou je aj účasť najstarších kežmarských volejbalových veteránov. Za Slovenskú volejbalovú federáciu bol účastníkov turnaja podporiť predseda Oblastného výboru SVF Východ PaedDr. Peter Richman.

Ešte počas otváracieho ceremoniálu boli ocenení tí, ktorí stáli pri zrode tohto podujatia a zaslúžili sa o to, že tento turnaj sa stal najväčším veteránskym turnajom na Slovensku. Veľké poďakovanie patrí týmto organizátorom: Milan Lajda, Miro Cerman, Inge Cermanová, Ďula Bittner, Stano Škára, Imro Gašpar, Jožo Bréda, Pali Kovalčík, Lojzo Cvek, Jožo Kuzma, Pišta Derevjaník.

Medzi ženami sa z titulu majsteriek Slovenska, ako aj z celkového triumfu tešili domáce Kežmarčanky pred súperkami z Bratislavy. Tretie miesto v rámci Memoriálu obsadilo družstvo z Užhorodu (Ukrajina). Kežmarčania ovládli aj kategóriu 40-50 rokov medzi mužmi. V kategórii 50-60 rokov sa stali majstrami Slovenska volejbalisti Prešova, ktorí však v celkovom poradí v rámci Memoriálu skončili za družstvom Černovci z Ukrajiny. V kategórii nad 60 rokov zvíťazil Žiar nad Hronom, na druhom mieste skončilo družstvo Rovigo z Talianska.

21. ročník Veterán Volley Cup-u

V každej kategórii boli vyhlásení najlepší hráči. Medzi ženami to bola Eva Koseková (Kežmarok). Medzi mužmi to boli v kategórii 40-50 rokov Patrik Hudák (Kežmarok), v kategórii 50-60 rokov Vladimir Nomarov (Černovci, Ukrajina) a v kategórii nad 60 rokov Dušan Bartalský (Žiar nad Hronom). Za najsympatickejšiu hráčku bola vyhlásená Naťa Ševčenko (Užhorod, Ukrajina). Najstarším hráčom celého turnaja bol 73-ročný Michal Košč (Košice).

Za úspešný priebeh tohto turnaja patrí veľké poďakovanie organizačnému výboru Memoriálu Františka Mizdoša, Prešovskému samosprávnemu kraju, Mestu Kežmarok, Slovenskej volejbalovej federácii, volejbalovému klubu KV MŠK Oktan Kežmarok, vedeniu ZŠ Nižná Brána a SOŠ Garbiarska, všetkým zúčastnených rozhodcom, zapisovateľom, ako aj nasledujúcim sponzorom: Plastiflex, a.s. Kežmarok Zastrova, a.s. – p. Výrostek , JUDr. Pavel Závacký, Tatranská mliekareň, a.s. Kežmarok, P.J. stav Kežmarok – Ing. J. Pisarčík, VPS – príspevková organizácia Kežmarok, P.C. statik, s.r.o. Poprad – Ing. J. Cuník, Mileo, s.r.o. Kežmarok  - M. Valenčík, M.M. Projekt – Ing. M. Mačičák, Anton Kalafut Kežmarok, Ski Bachledová – D. Šiška, Alergo imuno, s.r.o. – MUDr. Hlinka, Slavomír Adamjak – Pizzeria Venezia Poprad, Tatratherm, s.r.o. Kežmarok  - Ján Habiňák, Autonova, s.r.o. Poprad – JUDr. M. Jevický,  Elsig Kežmarok – V. Lukáč, Veľkoobchod s kancelárskym materiálom - D. Jankura, Reštaurácia Zorea Kežmarok, Bedik, s.r.o. Kežmarok – B. Drozd, Marko Tatry, s.r.o. Sp. Belá, Coca Cola HBC Česko a Slovensko, s.r.o. Bratislava – J. Milaňák, Fergam, s.r.o. Kežmarok, Podtatranská hydina, a.s. Kežmarok, Vojenské lesy a majetky, š.p. Kežmarok, Hostinec Buková Kežmarok, Hostinec pod hradom Kežmarok – M. Džadoň, Reštaurácia u Jakuba Kežmarok – V. Modla,Delta, s.r.o. Kežmarok – M. Šoltés, Reštaurácia ESO Kežmarok – S. Pavličko, František Rams Kežmarok, Quiltex, s.r.o. L. Mikuláš – P. Sobolič, Karat Plus St. Ľubovňa – p. D. Knapiková, Pekáreň Gros, s.r.o. Kežmarok, Stavebná spoločnosť Rondo, s.r.o. Kežmarok, Kupo, s.r.o. Kežmarok, Peter Brixi Kežmarok, Zelenina – ovocie Sp. Belá – p. M. Mešár,  Urpiner, s.r.o. B. Bystrica, Ing. arch. Rudolf Kruliac, Kavomaty s.r.o. Kežmarok Pravidelným vyvrcholením bola účasť hráčov na večernej párty.

Toto podujatie teda nie je len o športovom zápolení, ale je to aj jedna z mála príležitostí v roku, kde sa môžu stretnúť a zabaviť skvelí volejbaloví veteráni.

21. ročník Veterán Volley Cup-u

Výsledky 21. ročníka Memoriálu Františka Mizdoša a Majstrovstiev SR veteránov vo volejbale mužov a žien:

Ženy:
Memoriál F. Mizdoša: 1. Kežmarok, 2. Bratislava, 3. Užhorod 4. Slávia Košice, 5. UPJŠ Košice
Majstrovstvá Slovenska: 1. Kežmarok, 2. Bratislava, 3. Slávia Košice, 4. UPJŠ Košice

Muži: 40 - 50 rokov
Memoriál F. Mizdoša: 1. Kežmarok, 2. Prešov, 3. Opava, 4. Tlmače, 5. Banská Bystrica
Majstrovstvá Slovenska: 1. Kežmarok, 2. Prešov, 3. Tlmače, 4. Banská Bystrica

Muži : 50 - 60 rokov
Memoriál F. Mizdoša: 1. Černovci (UA), 2. Prešov, 3. V. Tatry, 4. Kežmarok, 5. Chotour Košice, 5. KDS Košice
Majstrovstva Slovenska: 1. Prešov, 2. V. Tatry, 3. Kežmarok, 4. Chotour Košice, 5. KDS Košice

Muži: nad 60 rokov
Memoriál F. Mizdoša: 1. Žiar nad Hronom, 2. Rovigo ( TAL ), 3. Prešov, 4. Užhorod, 5. Brezno
Majstrovstvá Slovenska: 1. Žiar nad Hronom, 2. Prešov, 3. Brezno

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #