1. BVK zdolal UKF Nitru 3:0 a v semifinále vedie 1:0, o 5.-8. miesto začali lepšie Kežmarok a COP Nitra

01. 04. 2017 - SVF + kluby

1. BVK spravil prvý úspešný krok k postupu do finále. FOTO: Pavol Uhrin, fotosport.sk

Volejbalistky 1. Bratislavského volejbalového klubu vyhrali v prvom semifinále play off extraligy nad Volley project UKF Nitra 3:0 a v sérii hranej na dve víťazstvá sa ujali vedenia 1:0. V druhom semifinále sa obhajca titulu VK Slávia EU Bratislava stretne v nedeľu o 15:30 s VK EPERIA Prešov.

V prvých dueloch o 5.-8. miesto vyhral KV MŠK Oktan Kežmarok na palubovke Hit UCM Trnava 3:2 a COP Nitra zdolala VTC Pezinok 3:0.

Extraliga žien - 1. zápas semifinále:
1. Bratislavský volejbalový klub - Volley project UKF Nitra 3:0 (22, 21, 20) - štatistika
Zápas trval: 77 minút, rozhodovali: Kováč, Pivarček
/na zápasy 1:0/
1. BVK: Ševarika 15, Cigániková 8, Trach 8, Staňková 19, Candráková 7, Ovečková 2, libero Jagodzińska (Turčíková 0). Tréner: T. Varga.
Nitra: Poláčková 4, N. Stümpelová 10, Hradecká 8, Tužinská 12, Frindtová 9, Richweissová 6, libero Španková. Tréner: M. Rašner.

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Sme radi, že sme úspešne zvládli prvý zápas. Rozhodla koncentrácia v koncovkách setov a naša obrana v poli a na sieti. Vedieme 1:0, čo ešte nič neznamená. Pokračujeme v robote a v príprave na druhý zápas."

Martin Rašner, tréner UKF Nitra: "Dobrý zápas, veľa skvelých výmen a pochvala našim hráčkam. Rozhodli drobné chyby v koncovkách setov a po skvelej obrane nezložené lopty. Budeme bojovať ďalej."

Extraliga žien - 1. zápasy o 5.-8. miesto:
Hit UCM Trnava - KV MŠK Oktan Kežmarok  2:3 (-27, 23, 24, -13, -13) - štatistika
Zápas trval: 113 minút, rozhodovali: Gerboc, Sluk
Trnava: Snopková 3, Kostelanská 14, Režná 15, Doluda 29, Šimková 15, Melišová 6, libero Plančíková (Rusnáková 0, Kočišová 2, Behúnová 2). Tréner: P. Bernáth.
Kežmarok: Zatrochová 10, Labudová 9, Smák 8, Dragašeková 19, Rajčanová 5, Jakušová 3, libero Nikmonová (Pisarčíková 3, Sandtnerová 0, Chárová 1). Trénerka: B. Špaková.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Viackrát v sezóne sa nám stalo, že sme mali súpera uvareného a neboli sme schopní ho doraziť. Prečo? Ja neviem, ale tak zase ak by som vedel všetko, hral by som zajtra v Mladosti a nie dnes v Trnave."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "Od našej štvrtkovej prehry neubehlo ani 48 hodín. Bolo pre nás ťažké nájsť fyzické i psychické sily, ale som rada, že sme vyhrali a otočili nepriaznivý stav."

Záber z duelu Trnava - Kežmarok. FOTO: Peter Vaclavek.

COP Nitra - VTC Pezinok 3:0 (20, 20, 18) - štatistika
Zápas trval: 72 minút, rozhodovali: Poláčiková, Fiľo
Nitra: Kubová 5, Magdinová 17, Zimová 9, Vasková 8, Veliká 6, Körmendyová 6, liberá Bojňanská a Žúdelová. Tréner: M. Maličký.
Pezinok: Patschová 0, Fartelová 6, Marjenková 2, Jelínková 11, Tereňová 9, Emma Erteltová 4, liberá Kačerjaková a Kinclová (Ella Erteltová 1, Kováčová 2, Havelková 0, Beneková 2). Tréner: J. Hančák.

Marek Maličký, tréner COP Nitra: "Gratulujem dievčatám k víťazstvu. To, čo sme si povedali v šatni sa nám darilo počas celého zápasu dodržiavať. Som rád, že niektoré aspekty z tréningu sme ukázali aj v zápase. Rozoberieme si zápas, pozrieme sa ktorým chybám sa musíme vyvarovať a o týždeň ideme do Pezinka s rovnakým cieľom. Chceme hrať o 5 miesto."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Dnes súper vyhral zaslúžene a my sme sa došli do Nitry len zúčastniť. Pôsobili sme väčšinu zápasu odovzdane, miestami až prispato. Hrali sme nedisciplinovane, nesústredene a vôbec nám nefungovala obrana a založenie protiútoku. Musíme sa spamätať a zabrať, lebo nás čakajú ešte ťažké zápasy."

Rozpis zápasov nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #