1. BVK ukončil sériu Slávie. Majster prehral po 58 zápasoch

18. 02. 2017 - SVF + kluby

Volejbalistky 1. BVK ukončili sériu Slávie. FOTO: Pavol Uhrin

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava prišli v sobotu večer o dlhú sériu víťazstiev. Úradujúci majster a čerstvý víťaz Slovenského pohára nestačil v 3. kole nadstavbovej časti extraligy skupiny 1.-4. v mestskom derby na 1. Bratislavský volejbalový klub, ktorému podľahol 1:3 a v rámci slovenských súťaží zaznamenal prvú prehru po 58 zápasoch (54 extraliga, 4 Slovenský pohár). Slávia predtým naposledy prehrala 11. apríla 2015 vo finálovej sérii so Spišskou Novou Vsou.

V druhom zápase skupiny 1.-4. vyhral Volley project UKF Nitra nad KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0.

V skupine 5.-10. zvíťazila COP Nitra nad TJ Slávia TU Zvolen 3:0 a Hit UCM Trnava prehral v troch setoch s VTC Pezinok. Duel VK EPERIA Prešov - Senický volejbalový klub sa nehral, pretože hosťujúci tím na duel nepricestoval.

Extraliga žien

3. kolo skupiny o 1.-4. miesto:
1. Bratislavský volejbalový klub - VK Slávia EU Bratislava 3:1 (-26, 23, 20, 22) - štatistika
Zápas trval: 116 minút. Rozhodovali: D. Viktoríni-Lisá a L. Královič
1. BVK: Ševarika 11, Cigániková 12, Trach 18, Staňková 22, Candráková 13, Ovečková 3, libero Jagodzinska. Tréner: T. Varga.
Slávia: Szabóová 13, Töröková 2, Pištěláková 4, Widerman 6, Reháková 11, Mikšíková 21, libero Doležajová (Šunderlíková 1, Šepeľová 0, Fričová 4). Tréner: M. Matušov.

Prvý set vyhrala hosťujúca Slávia, keď v koncovke odvrátila za stavu 22:24 dva setbaly a napokon získala set v pomere 28:26. V závere druhého dejstva vyhrávala Slávia 21:17, ale domáce volejbalistky vďaka výborne hrajúcej Staňkovej znížili na rozdiel bodu a do trháku sa dostali pri servise Trachovej. Tím Tomáša Vargu vyhral druhý set 25:23 a vyrovnal na 1:1. Hosťujúce hráčky zneisteli, naopak domáce sa dostali na koňa a tretí set vyhrali 25:20. V štvrtom sete otočila Slávia zo 17:20 na 21:20, ale koncovku ovládol 1. BVK a duel ukončila útokom srbská legionárka Ševarika.

Tomáš Varga, tréner 1. BVK: "Gratulujem hráčkam za výkon a zaslúžené víťazstvo! Dnes bol v PKO parádny volejbal, škoda, že kvalitné výkony na ihrisku neboli podporené aj kvalitným rozhodovaním.."

Michal Matušov, tréner Slávie: "Od začiatku zápasu na nás super hrajúci v domácom prostredí vyvíjal tlak podaním. My sme tento tlak neustáli a v priebehu zápasu sme sa hľadali na príjme podania, kde bol najväčší rozdiel. V kľúčových momentoch zápasu sme spravili vlastné nevynútené chyby, ktorým sa musíme ako družstvo vyvarovať."Volley project UKF Nitra - KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0 (11, 20, 22) - štatistika
Zápas trval: 75 minút, rozhodovali: Sluk, Pivarček, 100 divákov.
Nitra: N. Stümpelová 10, Hradecká 5, Richweissová 11, Frindtová 8, Poláčková 8, Tužinská 13, libero Špaňková. Tréner: M. Rašner.
Kežmarok: Zatrochová 13, Becková 4, Smák 2, Chárová 10, Labudová 1, Jakušová 4, libero Nikmonová (Kredatusová 3, Rajčanová 0, Harčárová 0, Sandtnerová 0). Tréner: B. Špaková.

Martin Rašner, tréner UKF Nitra: "Sme spokojní s troma bodmi a víťazstvom. Hlavne s prvým setom, škoda, že sme potom polavili v koncentrácii, ale dnes to na súpera stačilo a podarilo sa nám zvíťaziť v troch setoch."

Blanka Špaková, trénerka Kežmarku: "UKF dnes zaslúžene vyhrala. Mala to uľahčené, pretože dnes sme hrali bez blokárok. Akoby tam ani neboli."

6. kolo skupiny o 5.-10. miesto:
COP Nitra - TJ Slávia TU Zvolen 3:0 (16, 14, 18) - štatistika
Zápas trval: 62 minút. Rozhodovali: M. Szász a M. Svorenčík.
Nitra: Kubová 1, Magdinová 8, Zimová 6, Vasková 2, Kupčiová 3, Körmendyová 6, libero Žúdelová (Krajčírová 5, Veliká 6, M. Stümpelová 1, Romancová 3, Jurášová 7). Tréner: M. Maličký.
Zvolen: Hešková 6, Vrabcová 1, Seidlová 6, Balcová 13, Chamulová 2, Rajniaková 2). Tréner: M. Uvaček.

Marek Maličký, COP Nitra: "Súper síce prišiel v oklieštenej zostave, ale som rád, že sme dali priestor všetkým hráčkam a zápas sme vyhrali v troch setoch. Nie som spokojný s výkonom pretože naša predstava ako odohrať zápas je úplne iná. Prispôsobili sme sa súperovi."Hit UCM Trnava - VTC Pezinok 0:3 (-20, -12, -22) - štatistika
Zápas trval: 69 minút, rozhodovali: Vaško, Gerboc.
Trnava: Snopková 2, Doluda 13, Režná 2, Šimková 10, Kostelanská 9, Melišová 4, libero Plančíková (Rusnáková 0, Kočišová 0, Duchoňová 0). Tréner: P. Bernáth.
Pezinok: Patschová 2, Jelínková 13, Marjenková 6, Grolmusová 6, Skalová 6, Emma Erteltová 5, liberá Kačerjaková a Kinclová (Fartelová 1, Tereňová 1). Tréner: J. Hančák.

Pezinok vyhral v Trnave 3:0. FOTO: Hit UCM Trnava

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Najlepšia hráčka Pezinka dala 13 bodov. Trnava len pokazeným podaním a útokmi darovala Pezinku 30 bodov. K tomu viac netreba nič vysvetľovať."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Gratulujem dievčatám k dôležitému víťazstvu, ktoré nebolo jednoduché. Konečne posledné dva týždne dobre trénujeme a k tomu sme odohrali aj dva zápasy, v ktorých sme sa rozohrali a aspoň z časti zlepšili náš herný výkon a prejav na ihrisku. Dnes dva nedostatky, prvý bol obrana na sieti, kde sme mali zmätok hlavne pozične sa posúvať a druhý poľavenie v koncentrácii v treťom sete. Čakajú nás ešte štyri ťažké zápasy tak dúfam, že sa budeme už len zlepšovať, resp. tie dobré činnosti stabilizovať, aby sme sa pripravili na play off."

Tabuľku, štatistiky, rozpis zápasov nájdete TU

ARCHÍV SPRÁV

Bookmark and Share

generálny partner

partneri

  • hlavní partneri MS SR   MIKASA   
  • reklamní partneri    HUDOS
  • reklamní partneri  Rona Recenze KV Řezáč Lano na šplh 4 m × 35 mm | Zboží.cz  
  • exkluzívni dodávatelia tovaru VOSLAUER  
  • mediálni partneri SVF TVSPORT
  • mediálni partneriTASRSITA
  • mediálni partneri
  • podporujú nás

komunikačný partner

  • #