CHALLENGE CUP: Slávia EU postúpila do 16-finále, Strabag končí

14.11.2018

Volejbalistky Slávie EU Bratislava vyhrali v stredajšej odvete 2. kola európskeho pohára Challenge Cup na palubovke maďarského Jászberény Volleyball Team 3:2 a keďže rovnakým tímom triumfovali pred týždňom aj na domácej palubovke, postúpili do 16-finále. So súťažou sa lúči druhý slovenský zástupca Strabag VC Bratislava. Úradujúci extraligový majster prehral v Slovinsku s GEN-I Volley Nova Gorica rovnako ako minulý týždeň doma 0:3.

POHÁRE: Kostelanská pomohla Vasasu do 16-finále Challenge Cupu, čaká ho Temešvár s Kosekovou

14.11.2018

Členka širšieho kádra slovenskej reprezentácie Mária Kostelanská bola ústrednou postavou pri stredajšom postupe Vasasu Budapešť do šestnásťfinále Challenge Cupu. Vasas v prvom zápase 2. kola prehral na palubovke slovinskej Rogozy 1:3, v domácom prostredí sa však súperovi revanšoval (3:1) a v dodatočnom zlatom sete triumfoval 15:7.

Nitra zdolala Myjavu (bez Zaťka) 3:0 a upevnila si druhé miesto

14.11.2018

Volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra vyhrali v stredajšom zápase 10. kola Edymax extraligy mužov nad Spartakom Myjava 3:0 a vrátili im prehru 2:3 z úvodu sezóny. Zverenci Ľuboslava Šalatu dosiahli ôsme víťazstvo v sezóne a upevnili si druhé miesto. Myjava je so štyrmi víťazstvami siedma. V drese Spartaka sa nepredstavil nahrávač Juraj Zaťko, ktorý je v Myjave na hosťovaní z Nitry (do 23. 12.) a súčasťou dohody je klauzulu, že proti Bystrine hrať nemôže.

UKF Nitra doma zdolala Pezinok a vyšvihla sa na 3. miesto

14.11.2018

Domáce volejbalistky Volley project UKF Nitra v stredajšej predohrávke 8. kola základnej časti parfems.sk extraligy zvíťazili po vyrovnaných setoch 3:1 (24, 23, -19, 22) nad hráčkami VTC Pezinok Bilíkova a vyšvihli sa pred ne na 3. miesto tabuľky. Nitranky v tesných koncovkách získali úvodné dva sety, tretí patril hostkám z Pezinka, no záver štvrtého opäť domácim hráčkam, ktoré tak získali tri body. Týmto súbojom odštartovala odvetná časť základnej časti extraligy.

PREVIEW: Pod Zoborom v stredu dva súboje, návrat Zaťka do Nitry

14.11.2018

Porciu dvoch zápasov v Nitre ponúkne stredajší program Edymax extraligy mužov a parfems.sk extraligy žien. Predohrávky 10. kola mužov, resp. 8. kola žien odštartujú odvetnú časť základnej časti. V Mestskej športovej hale na Klokočine si najskôr muži VKP Bystrina SPU zmerajú sily s TJ Spartak Myjava (17.00 h), nasledovať bude súboj žien Volley project UKF proti VTC Pezinok Bilíkova (19.00 h).

POHÁRE: Paták, Repák aj Pencová do skupinovej fázy LM

13.11.2018

Matej Paták a Martin Repák s francúzskym Chaumontom a aj Jaroslava Pencová s poľským klubom Budowlani Lodž postúpili do skupinovej fázy tohtosezónnej Ligy majstrov, resp. Ligy majsteriek. V utorok prekonali aj posledné prekážky na ceste do elitnej spoločnosti.

LEGIONÁRI: Noseková vyhrala Belgický superpohár, Bočkayov úspešný debut v Poľsku

13.11.2018

Slovenská volejbalistka Martina Noseková získala Belgický superpohár. Tridsaťtriročná smečiarka v službách úradujúceho majstra Asterix Beveren pomohla cez víkend svojmu tímu k víťazstvu 3:0 nad Oudegemom. Prestížny duel sa hral v Kortrijku.

V Studienke sa uskutočnil turnaj v trojkovom volejbale

12.11.2018

Volejbalový klub Studienka zorganizoval v nedeľu 11.11.2018 volejbalový turnaj za účasti 9 družstiev v trojkovom volejbale mladších žiačok. Turnaja sa zúčastnili družstvá MVK Nové Mesto nad Váhom A, B, Púchov A,B, Skalica A,B, IMA Bratislava a VK Studienka A,B.

Natália a Andrea na štarte kvalifikácie OH: Kľúčom je stabilná výkonnosť

12.11.2018

Vlani ako novozložená dvojica zbierali prvé spoločné body a skúsenosti, kde sa dalo, tento rok už boli súčasťou prakticky všetkých vrcholných beachvolejbalových podujatí. Z World Tour priniesli premiérové spoločné medailové umiestnenie, predstavili sa na európskom šampionáte, na domácich majstrovstvách obhájili titul, výrazne stúpli vo svetovom rebríčku a získali viacero cenných skalpov. Natália Dubovcová a Andrea Štrbová počas tohto roka prešli ďalší kus spoločnej cesty, ktorá má jasný cieľ - účasť na olympijských hrách 2020 v japonskom Tokiu.