MEVZA Cup žien: Slávia EU prehrala v Maribore, predstaví sa v play-off

16.01.2019

Volejbalistky Slávie EU Bratislava prehrali 1:3 (-23, 24, -21, -16) na palubovke slovinského Nova KBM Branik Maribor v stredajšom zápase základnej časti stredoeurópskeho MEVZA Cupu 2018/2019 a prišli o nádej na priamy postup na februárový záverečný turnaj Final Four. Pre zverenky Michala Matušova to bolo posledné vystúpenie v základnej časti, klesli na 3. priečku (bilancia 3-3, 9 b.). "Slávistky" už majú istú účasť v play-off o postup na Final Four.

Slováci na ME 2019 v skupine v Belgicku aj so Srbmi a Nemcami. Kravárik: Cieľom je postup zo skupiny

16.01.2019

Slovenskí volejbaloví reprezentanti sa v základnej B-skupine septembrových majstrovstiev Európy EuroVolley 2019 (12. - 29. 9.) stretnú s domácimi Belgičanmi, ďalej Srbmi, Nemcami, Španielmi a Rakúšanmi. Rozhodol o tom stredajší podvečerný žreb v bruselskom Atómiu. Európsky šampionát sa premiérovo uskutoční v štyroch krajinách a po prvý raz s 24 účastníkmi. Hostiteľmi sú Francúzsko, Slovinsko, Belgicko a Holandsko. Slováci sa na ME predstavia po siedmy raz v sérii a celkovo jubilejný desiatykrát.

SP: Prešov vyradil obhajcu, Nitra sa natrápila v Myjave, do semifinále aj Košice a Svidník

16.01.2019

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov postúpili do semifinále Slovenského pohára a predstavia sa na záverečnom turnaji Final Four v Humennom (16.-17. februára). Šarišania v stredajšom štvrťfinále vyhrali nad obhajcom trofeje VK Prievidza 3:2 a v humenskom semifinále sa stretnú s minuloročným finalistom TJ Slávia Svidník. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria VKP Bystrina SPU Nitra a VK KDS-Šport Košice.

POHÁRE: Paták žiaril pri víťazstve Chaumont v Lige majstrov

16.01.2019

V utorok boli na programe štyri zápasy 3. kola skupinovej fázy Ligy majstrov. Zo slovenských volejbalistov bol v akcii reprezentačný smečiar Matej Paták a jeho spoluhráč z francúzskeho Chaumont, nahrávač Martin Repák. Ich tím zdolal doma slovinskú Ľubľanu 3:1 (18, 13, -28, 26) a pripísal si druhé víťazstvo v C-skupine.

Žreb ME mužov v Bruseli: Slováci spoznajú päticu súperov aj dejisko skupiny

16.01.2019

V skupine s majstrami sveta Poliakmi, európskymi šampiónmi Rusmi, striebornými z olympiády v Riu Talianmi alebo domácimi Francúzmi? Zrak slovenskej volejbalovej rodiny sa bude v stredu večer upierať do Bruselu, v ikonickom Atómiu sa o 18.30 h uskutoční žreb skupinovej fázy septembrových majstrovstiev Európy mužov (12. - 29. 9. 2019). Európsky šampionát sa premiérovo uskutoční v štyroch krajinách a po prvý raz s 24 účastníkmi, hostiteľmi sú Francúzsko, Slovinsko, Belgicko a Holandsko.

Kto si vybojuje postup do Humenného?

16.01.2019

V stredu sa štyrmi zápasmi štvrťfinále začína boj o Slovenský pohár 2018-19. Systém súťaže sa oproti minulým rokom zmenil. Kým predtým si prvé dva tímy po základnej časti extraligy vybojovali miestenku rovno do semifinále, teraz musia o postup na záverečný turnaj bojovať všetci ôsmi účastníci. Víťazi stredajších duelov si zabezpečia miestenku na finálovom turnaji, ktorý sa 16. a 17. februára uskutoční v Humennom.

Strabag neodcestoval do Békéscsaby na duel MEVZA Cupu, prehral kontumačne

15.01.2019

Utorkové stretnutie základnej časti stredoeurópskeho MEVZA Cupu volejbalistiek 2018/2019 Swietelsky-Békéscsabai RSE - Strabag VC Bratislava neodohrali, úradujúci slovenský šampión prehral s obhajcom prvenstva kontumačne 0:3 (0:25, 0:25, 0:25). "Vedenie slovenského klubu v nedeľu prostredníctvom oficiálneho listu informovalo riadiaci orgán MEVZA a náš klub, že pre choroby a zranenia nemá k dispozícii dostatočný počet hráčok, nemôže do Békéscsaby vycestovať a odohrať zápas," informoval maďarský zástupca na facebooku. Strabag prostredníctvom žiadneho zo svojich oficiálnych kanálov o aktualite neinformoval.

LEGIONÁRI: Šunderlíková do semifinále Talianskeho pohára A2, osem es Palgutovej

15.01.2019

Slovenská volejbalová reprezentantka Karin Šunderlíková pomohla svojmu tímu k postupu do semifinále Talianskeho pohára druhej najvyššej súťaže A2. Devätnásťročná univerzálka Itas Citta Fiera Martignacco zaznamenala vo víkendovom štvrťfinále na palubovke Perugie 22 bodov (3 bloky) a prispela k víťazstvu 3:1. V boji o postup do finále nastúpi Martignacco 23. januára na palubovke Sassuola.

V Prešove sa uskutočnilo druhé školenie trénerov, zavítali nové tváre

14.01.2019

Dňa 05.01.2019 sa konalo v poradí druhé kondičné školenie volejbalových trénerov na Gymnáziu Konštantínova v Prešove. Po trendoch v efektívnom rozcvičovaní tentokrát tréneri prebrali veľmi dôležitú tému o rozvoji rýchlosti a výbušnej sile horných i dolných končatín. Opäť bol lektorom školenia Mgr. Martin Jesenský PhD. Pripravená prezentácia obsahovala teoretické poznatky o senzitívnych obdobiach detí, o rozdelení rýchlosti a špecifikách jej pôsobenia vo volejbale.

Turnaj v Poltári a Hnúšti vyhrali kadetky ŠKM Liptovský Hrádok

14.01.2019

V sobotu sa uskutočnil v Poltári a Hnúšti volejbalový turnaj kadetiek. Na turnaji sa zúčastnilo 9 družstiev z troch oblastí. Turnaj bol obsadený kvalitnými družstvami a jednotlivé stretnutia mali vysokú úroveň. Turnaj preveril na začiatku odvetnej časti súťaží aj fyzickú pripravenosť jednotlivých družstiev, keďže každé družstvo odohralo až 6 stretnutí.

generálny partner

  partneri

  • hlavní partneriPARFEMSEDYMAX TIPOSMIKASA
  • reklamní partneriERREAMILLENNIUMSTRABAGTERRA ANTIQUA
  • reklamní partneriNAYLOBKOWICZSTRBSKE PRESSO
  • partneri HUDOSGOLGUZHAPPY TRAVELATAK
  • reklamní partneriKV REZAC Rona
  • mediálni partneriRTVS Arena Sport SVF TVPLAY BALL
  • mediálni partneriTV COMTASRSITASPORT
  • mediálni partneriVOLLEY COUNTRYGRYFOSPORTE
  • podporujú násMS SRSOVNSC

  komunikačný partner

  • #